ДПІ інформує: допомога по вагітності та пологах ФОП: ЄСВ не нараховуєтьсяя

26-07-2018

Державна податкова інспекція у м.Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області інформує. Для ФОП на загальній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, базою нарахування ЄСВ є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а зазначені виплати не є доходом (прибутком), отриманим від такої діяльності, то обов’язок нараховувати і сплачувати ЄСВ з сум допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та по вагітності та пологах для таких осіб чинним законодавством не передбачений.

Нагадаємо: принципи збору та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, платників внеску, порядок нарахування, обчислення та сплати внеску, розмір єдиного внеску визначено Законом України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». ФОП, в тому числі, ФОП платники єдиного податку та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, визначені платниками єдиного внеску відповідно до підпунктів 4 та 5 частини першої статті 4 Закону №2464.

Правове регулювання надання допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та вагітністю та пологами здійснюється відповідно до норм Закону України від 23 вересня 1999 року №1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

ДПІ у м.Сєвєродонецьку