ДСНС інформує: Правила пожежної безпеки на дачних ділянках

20-07-2018

Влітку чимало громадян проводять вихідні на дачах, здійснюючи садово-польові роботи або просто відпочиваючи. При цьому часто забуваючи про найпростіші правила безпеки, ігнорування яких може призвести до знищення будівель і навіть загибелі людей.

Сєвєродонецьке міське управління ДСНС України у Луганській області  нагадує, що у пожежонебезпечний період не рекомендується: складувати на дачних ділянках відходи та мусор, залишати на сонці тару з горючими рідинами, балони зі зрідженими газами, розводити багаття, спалювати мусор, відходи, тару, кидати не погашені недопалки, сірники.

Пам′ятайте, що пожежу легше попередити, якщо дотримуватись елементарних заходів  пожежної безпеки, а саме:тримайте на своїх ділянках запаси води для пожежогасіння, складайте та спалюйте суху траву і мусор у контейнерах (бочках), облаштовуйте протипожежні розриви шляхом викосу трави та оранки між побудовами, дачними ділянками та навколо садового товариства.

Перед від’їздом з дачі треба уважно оглянути всю ділянку. Будинок повинен бути знеструмлений, лазня вимкнена. Печі, каміни й свічки мають бути погашені повністю, без залишку гарячого вугілля. Також слід загасити водою вугілля в мангалі й багаття, якщо його розпалювали.

Якщо на Вашій ділянці сталася пожежа, необхідно повідомити про небезпеку сусідів і зателефонуйте у Службу порятунку за номером «101». Перед приїздом пожежної машини спробуйте самотужки загасити вогонь. Якщо горить дачний будинок – розпочніть евакуацію людей, котрі там знаходяться. Надайте першу допомогу постраждалим. Відведіть у безпечне місце дітей.

Сєвєродонецьке міське управління ДСНС України у Луганській області