ДСНС інформує: Рятувальники застерігають населення про небезпеку виходу на лід

05-02-2019

«Обережно! Тонкий лід! » - з року в рік ця фраза не втрачає своєї актуальності.

Любителі зимової рибалки і безтурботні діти - ось ті, хто найчастіше стають жертвами підступного тонкого льоду. м. Сєвєродонецьк має два озера – Чисте і Паркове. Період становлення льоду є привабливим для любителів зимової риболовлі. Рибалки, перебуваючи в азарті, нехтують запобіжними заходами і виходять на тонкий лід, тим самим піддаючи своє життя смертельній небезпеці.

Якщо температура вище 0 градусів тримається більше трьох днів - міцність льоду знижується на 25%. Так, з коливаннями температури лід стає крихким (хоча товщина ще й зберігається).  Безпечним для переходу вважається лід з блакитним або зеленуватим відтінком, товщиною не менше 12 см. У місцях, де цілісність льоду порушують рослини або різні предмети, лід найбільш тонкий і небезпечний. У місцях, запорошених снігом, лід може бути в кілька разів тонше, ніж по всьому іншому водоймищу. Такі місця особливо небезпечні для пішоходів.

Ігри та вихід на незміцнілий лід можуть закінчитися непоправною трагедією! Батькам, слід максимально посилити контроль за своїми дітьми, роз’яснити їм, що тонкий лід і холодна вода становлять смертельну небезпеку. 

Сєвєродонецьке міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області звертає увагу сєвєродончан на необхідність дотримуватися правил безпеки та заходів безпеки на водоймах. Звертаємо особливу увагу рибалок, любителів підлідного лову, на небезпеку виходу на незміцнілий лід!