Розділи
Ви знаходитеся тут: Головна Економіка Регуляторна політика Регуляторні акти РІШЕННЯ №3329 від 22.07.2009 р.
Document Actions

РІШЕННЯ №3329 від 22.07.2009 р.

Про затвердження Положення про порядок переведення жилих приміщень в нежилі та їх реконструкції під розміщення об’єктів невиробничої сфери на території Сєвєродонецької міської ради

СЄВЄРОДОНЕЦЬКА МІСЬКА РАДА П’ЯТОГО СКЛИКАННЯ
Сімдесят сьома (чергова) сесія
РІШЕННЯ №3329 від 22 липня 2009 р.
"Про затвердження Положення про порядок переведення жилих приміщень в нежилі та їх реконструкції під розміщення об’єктів невиробничої сфери на території Сєвєродонецької міської ради"
Розглянувши матеріали, представлені відділом містобудування та архітектури міської ради щодо впорядкування процедури надання дозволу на переведення жилих приміщень в нежилі під розміщення об’єктів невиробничої сфери на території Сєвєродонецької міської ради, з метою забезпечення конституційних прав громадян на володіння, користування та розпорядження приватною власністю для здійснення господарської та іншого роду діяльності, яка не заборонена законодавством, керуючись ст.41 Конституції України, Цивільним кодексом України, Житловим кодексом УРСР, Земельним кодексом України, Законами України «Про приватизацію державного житлового фонду», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про основи містобудування», ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сєвєродонецька міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про порядок переведення жилих приміщень в нежилі та їх реконструкції під розміщення об’єктів невиробничої сфери на території Сєвєродонецької міської ради (Додаток 1).
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на депутатську комісію з питань архітектури, земельних відносин, охорони навколишнього середовища та розвитку селищ.

Міський голова В.О. Грицишин

Додаток 1

Положення про порядок переведення жилих приміщень в нежилі та їх реконструкції під розміщення об’єктів невиробничої сфери на території Сєвєродонецької міської ради

1. Загальні положення.
1.1. Дане Положення встановлює процедуру переведення жилих приміщень в нежилі та надання дозволу на реконструкцію жилих приміщень, розташованих в житлових будинках, та житлових будинків (або їх частин) під розміщення об’єктів невиробничої сфери.
1.2. Це Положення поширюється на житловий фонд, що знаходиться на території Сєвєродонецької міської ради, незалежно від форм власності та балансової приналежності.
1.3. Переведення жилих приміщень (квартир) у нежилі допускається у разі, якщо вони розташовані у цокольних, на перших поверхах жилих багатоповерхових будинків та на других поверхах будинків за умові розширення існуючого об’єкта 1-го поверху.
1.4. Переведення жилих приміщень в нежилі під розміщення об’єктів невиробничої сфери здійснюється шляхом реконструкції таких приміщень та введення їх в експлуатацію.
1.5. Жиле приміщення, стосовно якого вирішується питання щодо переведення із жилого у нежилий фонд та реконструкції для розміщення в ньому об’єкта невиробничої сфери, повинно відповідати таким умовам:

  •  мати можливість влаштування окремого входу з фасаду будинку, орієнтованого на вулицю, магістраль, проїзд, максимального збереження зелених насаджень, не погіршуючи при цьому архітектурного вигляду будинку;
  •  перебувати в приватній власності;
  •  жилий будинок, у якому знаходиться таке приміщення, не повинен бути аварійним;
  •  у ньому не повинно бути зареєстровано мешканців.

2. Порядок переведення жилих приміщень у нежилі та надання дозволу на їх реконструкцію під об’єкти невиробничої сфери.
2.1. Для вирішення питання переведення жилих приміщень у нежилі та отримання дозволу на їх реконструкцію під розміщення об’єктів невиробничої сфери власник житла або уповноважена ним особа за дорученням подає до Єдиного дозвільного офісу міської ради такі документи:

  •  заяву власника житла або уповноваженої ним особи  з додаванням копії доручення, засвідченого нотаріально, на ім’я міського голови про переведення житлового приміщення в нежиле та проведення його реконструкції із зазначенням цільового призначення, в яке планується перевести приміщення, а також заяву про погодження місця розташування земельної ділянки під будівництво окремого входу і прибудов (у разі потреби) з зазначенням розмірів;
  •  копію документа, що підтверджує право власності на житлове приміщення;
  •  копію технічного паспорта на житлове приміщення, оформленого та зареєстрованого в КП «Сєвєродонецьке бюро технічної інвентаризації»;
  •  довідку про те, що в зазначеному житловому приміщенні не зареєстровані мешканці;
  •  документ, що засвідчує згоду мешканців квартир під’їзду та суміжних квартир на переведення приміщення із житлового в нежитлове під розміщення об’єкта невиробничої сфери (при розміщенні житлового приміщення в багатоквартирному житловому будинку) та на будівництво окремого входу і прибудов (у разі потреби) з зазначенням розмірів.

Суміжними квартирами вважати такі, що мають спільні стіни, перегородки або знаходяться безпосередньо над чи під приміщенням, яке переводиться в нежитлове;

  • узгодження житлово-експлуатаційної організації та об’єднання співвласників будинку (якщо таке створене);
  • копію установчих документів для юридичних осіб, для громадян – копію документа, що посвідчує особу;
  • для власників індивідуальних житлових будинків – документ про право власності або користування земельною ділянкою, на якій розташований будинок;
  • технічний висновок про можливість переведення жилих приміщень в нежилі з обгрунтуванням можливості реконструкції приміщень під об’єкт невиробничої сфери з влаштуванням окремого входу та прибудов (у разі потреби), виконаний організацією, яка має відповідну ліцензію.

2.2. Заява з комплектом документів, перелічених в п.2.1, після реєстрації у 3-денний термін з відповідною резолюцією міського голови або його заступника передається для подальшого опрацювання в відділ містобудування та архітектури міської ради.
2.3. Відділ містобудування та архітектури виносить заяву з документами на розгляд комісії по підготовці висновків щодо вилучення (викупу) та вибору земельних ділянок (далі – комісія) для підготовки попереднього висновку про можливість переведення житлового приміщення в нежитлове та вибору місця розташування земельної ділянки під будівництво окремого входу та прибудов (у разі потреби).
За відсутності документа, що засвідчує згоду мешканців квартир на реконструкцію приміщення під розміщення об’єкта невиробничої сфери, останнім пропонується взяти участь у засіданні комісії, про дату і місце проведення якої повідомляється письмово. Неявка останніх на засідання комісії або немотивована відмова в наданні згоди не є підставою для відмови в реконструкції приміщення під об’єкт невиробничої сфери.
2.4. У разі позитивного попереднього висновку комісії заявник  отримує  висновки державних пожежних і санітарно-епідеміологічних органів та надає їх у відділ містобудування та архітектури разом з ескізним проектом реконструкції житлового приміщення під розміщення об’єкта невиробничої сфери з влаштуванням окремого входу та прибудов (у разі потреби), а також благоустроєм прилеглої території.
2.5. На підставі позитивних висновків та узгодженого з відділом містобудування та архітектури ескізного проекту виконком міської ради приймає рішення про надання дозволу на переведення житлового приміщення в нежитлове та реконструкцію під об’єкт невиробничої сфери.
2.6. В разі негативного попереднього висновку комісії заявнику надсилається лист з мотивованою відмовою. Заявнику може бути відмовлено у разі:

  •  виявлення недостовірних даних у документах, поданих заявником;
  •  недотримання вимог, передбачених цим Положенням;
  •  невідповідності нормам та чинному законодавству.

2.7. Після отримання рішення виконкому міської ради про надання дозволу на переведення житлового приміщення в нежитлове під розміщення об’єкта невиробничої сфери заявник оформляє документи на право користування земельною ділянкою під будівництво окремого входу та прибудов (у разі потреби), отримує в відділі містобудування та архітектури містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки, розробляє проектно-кошторисну документацію, проводить реконструкцію приміщення та введення об’єкта в експлуатацію в порядку, встановленому діючим законодавством.
2.8. Житлове приміщення виводиться з житлового фонду з дати прийняття об’єкта в експлуатацію.
2.9. В місячний термін після прийняття в експлуатацію об’єкта невиробничої сфери власник приміщення повинен укласти договори з постачальниками комунальних послуг.