Досвід громадського бюджету міста Сєвєродонецьк представлено на Форумі регіональної цифровізації

03-03-2021

25 лютого 2021 року в місті Київ відбувся Форум регіональної цифровізації, організований Міністерством  цифрової трансформації України у співпраці із Міністерством розвитку громад та територій України і Програмою «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що впроваджується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge за підтримки уряду Швейцарії та надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Форум був присвячений перспективам цифровізації регіонів та проєктам Мінцифри та Мінрегіону з цих напрямків, було обговорено шляхи подолання перепонів на шляху до цифрової громади. Спікерами виступили Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації, Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій України, Віктор Лях, Президент Фонду Східна Європа, Ніколь Рудер, Директорка Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні, представники зазначених міністерств, громад а також швейцарсько-української програми EGAP.

Окрема панель «Цифрова трансформація громади: підходи та проєкти» була присвячена успішним прикладам регіональної цифровізації, серед яких заступником начальника фінансового управління – начальником відділу фінансів Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Поліною Черних  було представлено досвід впровадження громадського бюджету в місті Сєвєродонецьк. Учасники форуму  дізнались історію впровадження громадського бюджету в Сєвєродонецьку, нові підходи та практики онлайн-залучення громадян до участі в громадському бюджеті, які дозволили значно покращити якісні та кількісні показники реалізації громадського бюджету в місті Сєвєродонецьк в 2020 році у зрівнянні з 2018 роком.

Фінансове управління ВЦА м.Сєвєродонецьк