5-та річниця визволення Сєвєродонецька! (дайджест)

23-07-2019

22 липня відбулися заходи з нагоди відзначення 5-ї річниці визволення Сєвєродонецька від незаконних військових формувань. Зранку ]]>на площі Миру біля пам’ятника генерал-майору Національної гвардії України Олександру Радієвському відбувся урочистий мітинг]]> за участю керівництва міста та області. Після цього ]]>сєвєродончани вшанували пам’ять загиблих воїнів АТО і ООС]]>.

В комунальній установі "Сєвєродонецька міська публічна бібліотека" з 14-ї години розпочався ]]>фестиваль «Історія.UA»]]>, який за сприяння Сєвєродонецької міської ради був влаштований Українським інститутом національної пам’яті. Під час заходу проходили семінари та лекції відомих істориків, презентації книг, майстер класи, виступи народних колективів та інше.

Близько 17-ї на площу Перемоги, на якій традиційно відбуваються наймасовіші міські святкові заходи, урочистою ходою завітали військові у супроводі військового духового оркестру, який виконував українські козачі марші. Паралельно проходила виставка військової та рятувальної техніки і обладнання, більшість з якого була сучасного українського виробництва. Підлітки та малеча, а також і дорослі могли її оглянути та сфотографувати.

Громадськість влаштувала традиційний святковий автопробіг з державною символікою головними вулицями Сєвєродонецька та символічно завершила його на площі Миру.

Близько 19-ї години розпочалася офіційна частина свята з концертними номерами творчих колективів міста. Від міської влади сєвєродончан зі святом привітав в.о. міського голови Вячеслав Ткачук, а пізніше до привітань долучився і голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Віталій Комарницький.

Найочікуванішим подарунком в день визволення Сєвєродонецька для сєвєродончан став концерт народного артиста Грузинської РСР та народного артиста України – актора та естрадного співака Вахтанга Кікабідзе. Незважаючи на досить похилий вік улюбленець десятків мільйонів шанувальників пострадянського простору виконав свої найпопулярніші хіти, які підтримували усі присутні, а в перервах розповідав про події в Грузії 2008 року та як у протест проти російського вторгнення відмовився від путінського ордену «Дружби народів».

«Ви велика країна та великий народ! Ви обов’язково досягнете процвітання та повернете втрачені території!» - зазначив Вахтанг Костянтинович, і в кінці свого виступу виконав пісню Володимира Івасюка «Червона рута» грузинською та українською мовою, яку разом з ним заспівали усі сєвєродончани та гості міста.

На завершення концерту Вахтанга Кікабідзе на сцену піднялися в.о. міського голови Вячеслав Ткачук і заступник міського голови Ірина Степаненко та від усіх сєвєродончан подякували народному улюбленцю за прекрасний концерт, а також подарували квіти та пам’ятний знак «Герб Сєвєродонецька», чим викликали бурхливі та позитивні емоцій як самого народного артиста так і усіх присутніх на заході. Слід зазначити, що вдячні глядачі ще довгий час не відпускали народного артиста, даруючи квіти та роблячи селфі.

А вечірню молодіжну програму святкування продовжили гурти «Фіолет» та «Танок на майдані Конго», які своїми ритмічними танцювальними піснями і музикою протягом більше ніж двох годин «запалювали» не тільки молодь, а й більш старше покоління.

Заходи з нагоди святкування 5-ї річниці визволення Сєвєродонецька від незаконних військових формувань завершилися близько 11-ї вечора. Протягом дня правопорядок у місті забезпечували працівники правоохоронних органів, які з гідністю виконали поставлені доручення та завдання.

Матеріали по темі:

]]>5-та річниця визволення Сєвєродонецька – мітинг біля пам’ятника Олександру Радієвському]]>

]]>5-та річниця визволення Сєвєродонецька – покладання квітів до меморіальних дошок та на могили загиблих воїнів АТО та ООС]]>

Кликните по изображению для просмотра в полном размере

Средняя: 5 (3 оценок)