Актуально: коментарі керівництва міста

26-09-2018

По завершенні першого пленарного засідання цієї сесії міський голова Валентин Казаков прокоментував невиділення коштів на проектування доріг та інших об’єктів інфраструктури Сєвєродонецька, без яких неможливий подальший його розвиток:

«Останнє засідання виконавчого комітету і сесія викликали величезне здивування та показали, хто насправді дбає про розвиток міста, а хто робить все для того, щоб цього не відбувалося. Візьмемо хоча б необхідність виділення коштів, на якій наполягав я, мої заступники, комісії, які працювали протягом кількох місяців для того, щоб почати проектування найважливіших інфраструктурних об'єктів.

Всі знають про те, що у 84-му мікрорайоні має розпочатися будівництво кількох багатоповерхових будинків. Для того, щоб були повноцінні проекти, необхідно підключення до мереж водопідведення, електропостачання, газопостачання і водовідведення. Тобто повинен бути повноцінний проект розвитку інфраструктури 84-го мікрорайону. Грошей на це депутати не виділили. Тому будівництво житла для переселенців, для працівників судів, правоохоронних органів під великим питанням, хоча на ньому наполягала й обласна адміністрація. Також майже рік тому були виділені земельні ділянки для учасників АТО відповідно до вимог чинного законодавства. Ділянки виділено, потрібні проекти по інфраструктурі. З цього приводу було проведено кілька засідань спеціальних комісій, визначені вхідні параметри і технічні умови. На це депутати кошти також  не виділили. Як ми будемо дивитися в очі учасникам АТО, і що вони нам після цього скажуть.  Це залишиться на совісті депутатів від Опозиційного блоку і деяких депутатів БПП «Солідарність».

Ми всі хочемо бачити наше місто красивим, з розвинутою інфраструктурою, у тому числі доріг і комунікацій. Для цього потрібно виконувати проекти з реконструкції та капітального ремонту основних проспектів: Хіміків і Гвардійського. Тим більше, що там багато комунікацій виходить з ладу – колектори теплопостачання та зливова каналізація. Невиділення коштів й на це, свідчить про те, що депутати нічого не бачать, крім своїх політичних амбіцій і не збираються відповідати перед городянами за майбутнє.

Можна багато говорити про турботу про дітей і майбутнє, але не виділяти кошти на ремонт найважливіших комунікацій, які дозволять ввести в експлуатацію дитячий садок №43. Це верх цинізму. Треба було виділити  кошти і на під’їзну дорогу до дитячого садочка та реконструкцію зовнішніх електричних мереж у ньому. Всі знають про проблему нестачі місць у дитячих садочках (тим більше, враховуючи кількість ВПО у Сєвєродонецьку). Неприйняття такого рішення викликає обурення. Чи усвідомлюють депутати свою відповідальність перед громадою міста?

Насамкінець хочеться побажати депутатам, що при прийнятті важливих рішень, таких як створення територіальних громад, варто заглиблюватися в суть, читати законодавство і нормативні документи, оскільки не всі виступаючі мали уявлення про стан справ та існуючі законодавчі акти з цього питання. І що дивно, ми спостерігаємо незрозумілий альянс депутатів від Опозиційного блоку і деяких депутатів від БПП «Солідарність». Таке безвідповідальне ставлення цих депутатів може призвести до того, що наше місто стане «острівцем» без можливості територіального розширення, а, враховуючи, що вільних земель у місті вже немає, то й без перспективи розвитку та забудови».

Свою думку висловив й перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв: «Депутати не хочуть вирішувати проблеми, пов’язані з вивезенням побутових відходів. Не виділені гроші на заробітну плату працівникам КП «СКС», які з серпня її не отримують, та не передано сміттєвоз у тимчасове безоплатне користування (позичку) КП «СКС».

Депутати підвели тролейбусне управління фактично до зупинення – не виділили кошти на його утримання. Міська рада відмовляється фінансувати діяльність КП «СТрУ», як це передбачено Законом, а також фінансувати компенсацію пільгових перевезень. Фінансову підтримку, щоб компенсувати витрати по заробітній платі та по електроенергії, яку раніше було виділено, підприємство вже освоїло. На жовтень у підприємства грошей немає. На початку цього місяця воно просто зупиниться, повториться ситуація, як у Лисичанську, коли ЛЕО відключило тролейбусне управління від електроенергії. А головне, невиділення фінансової допомоги означає те, що, можливо, вже на початку жовтня жителі Сєвєродонецька не зможуть користуватися послугами тролейбусного управління, і в місті будуть лише маршрутні перевезення. Це вкотре доводить, що певними депутатами лобіюються інтереси приватних перевізників.

Про який розвиток може йти мова, якщо депутати відмовляються  фінансувати навіть проектні роботи?! На минулій сесії вони також не проголосували за виділення коштів на проектні роботи з капітального ремонту доріг, в наслідок чого місто втратило можливість отримати у 2019 році кошти у сумі понад 100 млн. грн. з державного бюджету на ремонт доріг.

Цей депутатський корпус після закінчення своїх повноважень просто залишить Сєвєродонецьк без будь-яких перспектив. Як треба не любити своє місто, щоб ставити приватні інтереси вище його інтересів».