Актуально: житло для ВПО на території сєвєродонецької громади

27-08-2020

27 серпня відбулася зустріч між керівником військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександром Стрюком та представником з питань житла Міжнародної організації з міграції Віктором Автономовим.

На ній Олександр Стрюк підписав Меморандум про співпрацю з імплементації проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на сході України» (далі – Житловий проєкт) між Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міжнародною організацією з міграції та Військово-цивільною адміністрацією міста Сєвєродонецьк.

Проєкт реалізується на підставі угоди, укладеної між МОМ та KfW.

Мета меморандуму полягає в налагодженні та розвитку співпраці для реалізації спільного проєкту у сфері забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

Головним завданням Житлового проєкту є покращення добробуту ВПО та членів місцевих громад завдяки доступній оренді квартир та/або оренди з можливостю їх викупу.

Олександр Стрюк зазначив: «На сьогодні у нас розробляється комунікаційна стратегія, екологічно-соціальний менеджмент та звіт по профайлинґу ВПО. Як тільки будуть результати від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та фінансова підтримка міжнародних донорів, ми приступаємо до реалізації цього важливого проєкту».

Відповідно до меморандуму планується побудувати близько 250 квартир за енергозберігаючими технологіями та придбати на вторинному ринку орієнтовно 30 квартир. Це дасть можливість забезпечити житлом приблизно 750 осіб.