Частина проектів громадського бюджету міста скоро стануть реальністю

16-08-2018

15 серпня відбулося чергове засідання координаційної ради з питань впровадження громадського бюджету м. Сєвєродонецька. На ньому за присутності першого заступника міського голови І.Е. Слєсарєва та секретаря міської ради Е.Ю. Марініч розглядалися два питання: про стан реалізації проектів-переможців (за кошти громадського бюджету міста) та про створення робочої групи з питань внесення змін до «Положення по громадському бюджету».

Відкриваючи засідання, голова координаційної ради з питань впровадження громадського бюджету м. Сєвєродонецька М.І. Багрінцева нагадала, що цього року у рамках його коштів у місті та прилеглих селищах втілюються у життя п’ять великих та 14 малих проектів, які набрали найбільшу кількість голосів мешканців. Загальна вартість цих проектів – понад 4,6 млн. грн., всього ж міським бюджетом на 2018 рік передбачено на такі проекти 5 млн. грн. Детально ознайомитися з кожним з проектів можна на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради за посиланням ]]>https://sed-budget.e-dem.in.ua/#/projects]]>. Координаційна рада розглядатиме хід їх втілення та буде надавати актуальну інформацію в рубриці «Громадський бюджет» на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради.

Далі слово надали представникам головних розпорядників коштів, виділених на реалізацію згаданих проектів: відділу освіти, управління житлово-комунального господарства, відділу капітального будівництва, Сиротинської та Борівської селищних рад. Вони й доповідали щодо першого питання порядку денного. Йшлося про те, що на більшість проектів-переможців вже готується кошторисна документація, проводиться експертиза, по деяких укладаються договори з виконавцями робіт чи постачальниками. Але щодо ряду проектів виникли й певні проблеми.

Зокрема, при реалізації проекту О.В. Рингач «Лінгафонний кабінет – ключ до успіху у вивченні іноземних мов» виявилося, що передбачена автором тестова система є у складі програмного забезпечення, а от на планшети грошей не вистачає. Автор проекту і розпорядник коштів звертаються до координаційної ради з проханням перерозподілити виділені гроші між цими статтями витрат, не виходячи за межі раніше обумовленої суми.

Уточнення потребує і реалізація спортивно-дитячого майданчику, який за проектом В.І. Нарижної «Наш двір – маленька перлина Сєвєродонецька» має бути встановлений біля будинку № 43а по проспекту Гвардійському. Було обговорено побажання автора в закупівлі елементів дитячого майданчика певного постачальника.

Для реалізації проекту О.Ю. Кузьмінова «Критий літній кінотеатр на 100 місць у 75 мікрорайоні з кіноконцертною сценою» необхідно мати проект сцени, і тут не обійтися без обіцяного автором співфінансування.

Через подорожчання щебеню просить істотно збільшити кошторис проекту «Футбольне поле «8+1» його автор А.М. Кучеревський.

«Лежачий поліцейський», який за проектом К.В. Парамонової має з’явитися на вулиці Гагаріна по обидві сторони пішохідного переходу між школами №4 та №16, потребує встановлення дорожніх знаків щодо обмеження швидкості руху автомобілів.

У кожному випадку координаційна рада наполегливо шукала шляхи вирішення питань, що постали, бо ж її мета – щоб всі проекти були реалізовані до 20 грудня, коли закінчується фінансовий рік.

З другого питання порядку денного доповідала голова координаційної ради М.І. Багрінцева. Звернувши увагу присутніх на те, що громадський бюджет у Сєвєродонецьку започатковано не так давно, як увеликих містах України, Марина Іванівна завважила, що немає нічого дивного, що й положення щодо нього доводиться доопрацьовувати. Чимало пропозицій з цього приводу пролунало під час тренінгу, який за підтримки польсько-української фундації співпраці ПАУСІ пройшов у Сєвєродонецьку у перший день серпня. Тепер необхідно створити робочу групу, яка й займатиметься створенням нового – більш досконалого – положення.

Кілька слушних пропозицій щодо пошуку волонтерів для робочої групи та мотиваційних анкет для них самих додала секретар координаційної ради, голова громадської організації «Сєвєродонецьке агенство розвитку громади» (САРГ) В.В. Попсуй.

Присутні зголосилися, що заявки на участь у робочій групі будуть прийматися від активних городян до 20 вересня.

Отже, маєте бажання попрацювати на благо громади – поспішайте, сторінка громадського бюджету Сєвєродонецька наFacebook: ]]>https://www.facebook.com/groups/1430178210381105/]]>.

Інф. "СВ"