Чергове засідання міської Координаційної групи щодо забезпечення сприяння діяльності відділу ведення Державного реєстру виборців

09-01-2020

9 січня відбулося чергове засідання міської Координаційної групи щодо забезпечення сприяння діяльності відділу ведення Державного реєстру виборців під головуванням заступника міського голови Олексія Свєтікова.

В засіданні взяли участь представники Сєвєродонецького МВ УДМС України в Луганській обл., відділів Державної реєстрації  актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), Сєвєродонецького міського суду, органів реєстрації Борівської, Сиротинської селищних рад, сектору реєстрації відділу Адміністративних послуг та інші структурні підрозділи Сєвєродонецької міської ради.

На засіданні було підбито підсумки роботи в 2019 році. В своєму виступі начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Олена Ткачова повідомила, що в межах 12-ти планових періодичних поновлень та 3-х позапланових з підготовки уточнених списків виборців для чергових виборів Президента України та Позачергових виборів народних депутатів України було заведено та опрацьовано понад 11,5 тисяч відомостей; під час опрацювання відомостей візуального контролю перевірено понад 14 тисяч записів про виборців, за підсумками таких перевірок було внесено до Реєстру 1898 змін.

Також в 3 кварталі було виконано роботу щодо встановлення причин зняття (факту реєстрації, факту смерті, скасування громадянства та інше) виборців, які тривалий час не мають визначеної виборчої адреси. Підбиваючи підсумки, Олексій Свєтіков звернув увагу на суттєву зміну виборчого законодавства: раніше виборча адреса визначалася у відповідності до зареєстрованого місця постійного проживання виборця, а тепер новий Виборчий Кодекс України дає змогу вільно вибирати виборчу адресу громадянам у відповідності з місцем проживання, перебування. Іншими словами, такі виборці зможуть стати членами будь-якої територіальної громади та реалізувати своє виборче право на будь-яких виборах чи  референдумах.

По завершенню засідання були прийняті рекомендації щодо завершення роботи з встановлення причин зняття (факту реєстрації, факту смерті, скасування громадянства та інше) виборців, які тривалий час не мають визначеної виборчої адреси та подальшого своєчасного подання міськими закладами охорони здоров’я та Територіальним центром соціального обслуговування відомостей про громадян, які мають набути статус «Нездатний самостійно пересуватись». Що забезпечить можливість голосування «немобільним» виборцям.

Відділ ведення Державного реєстру виборців