Дані проєктів відновлення стали публічно доступними в цифровій екосистемі DREAM

22-06-2023

Під час конференції Ukraine Recovery Conference (URC) 2023 в Лондоні відбулася презентація публічного модуля цифрової екосистеми управління відновленням – Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management (DREAM).

Публічний модуль екосистеми доступний за ]]>посиланням]]> та дозволяє переглядати дані по проєктах в розрізі секторів, громад та регіонів. Крім того, в DREAM стали доступні дані по інвестиційних проєктах і проєктах державно-приватного партнерства.

«Прозоре, підзвітне та ефективне відновлення України неможливе без використання цифрових інструментів і систем. Завдяки екосистемі DREAM наші міжнародні партнери зможуть обирати проєкти для фінансування та відстежувати їхню реалізацію на всіх етапах. Принцип «всі бачать все» дозволяє нам будувати довіру до процесів відновлення, а також підсилювати спроможність громад і регіонів», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Наразі публічна інформація в DREAM доступна англійською мовою, українська версія даних буде презентована в липні 2023 року. З листопада 2022 року екосистема працює в пілотному режимі, і за цей час представники громад і регіонів, центральних органів влади вже внесли понад 6000 проєктів і проєктних ідей. Повний функціонал екосистеми DREAM стане доступним в березні 2024 року.

«Сьогодні ми зробили доступними дані по тисячах проєктів відновлення, а отже міжнародні фінансові організації, інвестиційні фонди, приватні інвестори вже можуть обирати проєкти для підтримки. Завдяки зручному інтерфейсу і відкритим даним, DREAM дозволяє громадам ініціювати та презентувати власні проєкти відновлення, залучати фінансування. А отже допомагає значно посилити спроможність місцевої влади і прискорити відбудову. Тому закликаємо місцеві органи влади не зволікати і долучатись до роботи з екосистемою вже зараз», – підкреслила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна.

Запуск DREAM дозволить значно пришвидшити реалізацію проєктів відновлення та підвищити їхню якість. Як зазначила голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, використання цифрових інструментів і систем разом з впровадженням містобудівної реформи забезпечить прозорість, підзвітність та ефективність відбудови.

DREAM – це державна електронна екосистема, яка забезпечить єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відбудови. Вона збиратиме всі дані по проєктах в режимі онлайн, відображатиме ці дані у вигляді зручних таблиць, графіків та діаграм, та забезпечить публікацію відкритих даних відповідно до глобального стандарту Open Contracting Data Standard.

Джерело: ]]>Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України]]> - ]]>https://mtu.gov.ua/news/34433.html]]>