ІХ турнір з футзалу пам’яті Богдана Ліщини пройшов у Сєвєродонецьку

24-03-2019

23 березня пройшов турнір з футзалу пам’яті Богдана Ліщини.

Турніри з міні-футболу, присвячені пам'яті Богдану Миколайовичу, проводяться з 2011 року. В іграх беруть участь найсильніші команди Сєвєродонецька та регіону.

Зі словами привітання до учасників  турніру звернувся в.о.міського голови Вячеслав Ткачук: «Я вдячний організаторам і командам-учасницям за те, що в нашому місті щорічно, починаючи з 2011 року, проходить турнір з міні-футболу в пам’ять про цю легендарну людину. Я переконаний, що це людина-легенда. Він жив з турботою про те, щоб Сєвєродонецьк став сучасним містом з налагодженим побутом, міцним комунальним господарством, високою культурою, дбав про розвиток спорту. Те, що ви сьогодні робите, є свідченням пам’яті про видатних людей міста. Час іде, а сучасна молодь пам’ятає і знає про тих, хто розбудовував місто, дбав про його розвиток. Бажаю вам, як і Богдан Миколайович завжди залишатися патріотами свого рідного міста і країни».

Тренер футбольної команди «Хімік» Олександр Кучеренко побажав футболістам успіху та провести турнір з цікавими ігровими моментами.

Цього року у турнірі взяли участь 4 команди: «Шахта ім.Мельникова» (Лисичанськ), «ІВТ» (Сєвєродонецьк), «Чайка» (Кремінна), «СКВ» (Сєвєродонецьк).

Всі матчі пройшли у цікавій та безкомпромісній боротьбі, за підтримки уболівальників та при кваліфікованому суддівстві.

Коли всі матчі були зіграні і стали відомі результати, відбулось нагородження переможців і призерів.

За результатами змагань чемпіоном стала команда «СКВ» (Сєвєродонецька команда ветеранів). Ця команда провела три гри, в кожній здобувши перемогу. На рахунку команди-переможниці жодного пропущеного м’яча і аж 9 - переможних.

Друге місце  посіла сєвєрдонецька команда «ІВТ», на третьому місці розташувалася кремінська «Чайка», на четвертому місці – «Шахта ім.Мельникова» з Лисичанська.

Кращим гравцем турніру визнано Сергія Поліщука  - голкіпера команди ветеранів.

Кращим бомбардиром – Олега Шкірю, також з команди ветеранів (на його рахунку 5 забитих м’ячів у ворота суперників).

Приз глядацьких симпатій отримав Григорій Бузеватий («Шахта ім.Мельникова»).

***Ліщина Богдан Миколайович -  промисловець, генеральний директор Сєвєродонецького виробничого об'єднання «Азот».  На протязі вісімнадцяти років, з 1978 по 1996 рік, Богдан Миколайович Ліщина очолював найбільше не тільки в нашій країні, а й у всій Європі хімічний комплекс, на якому випускалося більше ста найменувань продукції органічної і неорганічної хімії, необхідної в самих різних галузях промисловості , в сільському господарстві і в повсякденному побуті.

Почесний хімік та почесний громадянин міста Сєвєродонецька. Народний депутат України 1-го скликання. Богдан Миколайович був серед перших депутатів Незалежної України. Член комісії Верховної Ради України з питань економічної реформи і управління народним господарством.

Як керівник містоутворюючого підприємства, голова місцевої ради директорів Богдан Ліщина дуже багато зробив і для соціального розвитку Сєвєродонецька, допомоги науки, освіти, сільського господарства.

Академік Академії інженерних наук України (1991).

Велику увагу приділяв розвитку футболу в Сєвєродонецьку.