Індексація нормативної грошової оцінки земель за 2019 рік

15-01-2020

Відповідно до пункту статті 286.2 Податкового Кодексу України "Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцемзнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку  подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі."

Оскількі нова нормативна грошова оцінка земель населених пунктів Сєвєродонецької міської ради не затверджувалась, не потрібно замовляти у 2020 році витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, у разі, якщо витяг надавався у минулих роках.

Крім того, згідно роз'яснень Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, законодавчими та нормативно-правовими актами, які регулюють проведення нормативної грошової оцінки земель, не передбачено визначення нормативної грошової оцінки земельних ділянок за минулі роки.

Відділ у м. Сєвєродонецьку ГУ Держгеокадастру у Луганській обл.