«Колектив, який завжди дарує радість сєвєродончанам!»

19-03-2019

18 березня у Сєвєродонецьку в міському Палаці культури відбувся яскравий концерт Академічний ансамбль пісні і танцю Національної гвардії України.

Творчий шлях ансамбль розпочав 10 листопада 1943 року, після визволення столиці України, міста Києва. У буремні роки Другої світової війни артисти підіймали бойовий дух наших воїнів перед вирішальними битвами.

В цьому колективі розпочинали свою творчу діяльність такі провідні майстри мистецтва України, як поет Юрій Рибчинський, композитор Ігор Поклад, режисер Національної опери Володимир Бегма, народні артисти України Володимир Нечипоренко (ведучий актор Національного академічного театру ім. Франка, професор і завідувач кафедри кіно і телебачення Національного університету культури та мистецтв), Євген Савчук (артист оригінального жанру) та полковник Анатолій Молотай.

Творча слава колективу досягла багатьох країн світу: США, ФРН, Італії, Португалії, Франції, Іспанії, Швейцарії, Бельгії та ін. Ансамбль презентував Україну на Міжнародних музичних фестивалях у Франції, Швейцарії, Бельгії, Латвії де здобув високу оцінку журі та глядачів.

Академічний ансамбль пісні і танцю Національної гвардії України провів 9 гастрольних турів на Донбасі, де дав більше 70 концертних виступів у зоні проведення АТО, ООС.

Напередодні п’ятої річниці створення Національної гвардії України було прийнято рішення щодо проведення концертного туру Донецькою і Луганською областями з метою підтримати учнів шкіл, військовослужбовців і мешканців міст цих областей.

Як зазначив головний адміністратор Академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України Володимир Бугаєць, артисти ансамблю неодноразово виступали у Луганській області.

«Хочеться нагадати, що протягом п’яти років Національна гвардія України, з перших днів, з годин, з перших хвилин ситуації, яка виникла тут на сході України, наші хлопці, наші офіцери, наші солдати почали боронити Україну, почали віддавати, на жаль, своє життя і здоров’я заради миру, свободи, незалежності і процвітання нашої рідної країни – вони обрали – шлях захисника! Захист батьківщини, захист народу України, захист людей, їх спокій, мирне життя - головний пріоритет нашого шляху! І сьогодні ви почуєте патріотичні та естрадні виступи артистів, звучатимуть і відомі сучасні хіти, які надовго залишаться у ваших серцях», - розповів про очікуваний концерт Володимир Бугаєць.

Від міської влади привітала шанованих гостей заступник міського голови, Ірина Степаненко: «Сьогодні у нашому місті свято - до нас у гості завітали наші друзі. Ми раді вітати Академічний ансамбль пісні і танцю Національної гвардії України у Сєвєродонецьку. Це колектив, який завжди дарує радість сєвєродончанам, це чудова музика і ми завжди вам раді! Від міської ради Сєвєродонецька, від виконкому, особисто від виконуючого обов’язки міського голови, секретаря міської ради В’ячеслава Петровича Ткачука прийміть Подяку колективу Академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України «За високу майстерність, плідну співпрацю та з нагоди відзначення 5-ї річниці Національної гвардії України»,

та запросила колектив ансамблю на святкування 85-річчя з Дня заснування міста Сєвєродонецька у травні 2019 року.

Мешканці та гості міста змогли насолодитися українськими піснями у живому виконанні, серед яких заслужена артистка України Ганна Петраш

та соліст Олексій Похвала.

Музичний репертуар включав у себе різні пісні, від народних до сучасних. Були у програмі також виступи фольклорного гурту «ДУША СПІВАЄ».

У залі панувала надзвичайно тепла атмосфера, гості постійно підтримували артистів гучними оплесками. Серед присутніх були люди різного віку: школярі, студенти, сім'ї з дітьми, пенсіонери, військовослужбовці.

Також аби поближче познайомитися з особливостями військової служби у лавах Національної гвардії України, гості заходу могли поспілкуватися з самими нацгвардійцями, які підготували для всіх охочих цікаві інформаційні матеріали.

На завершення концерту слухачі стоячи бурхливими аплодисментами подякували артистам за чудове виконання українських композицій.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради