Координаційна рада з питань розвитку підприємництва

24-10-2018

На черговому засіданні Координаційної ради з питань розвитку підприємництва під головуванням першого заступника міського голови Ігоря Слєсарєва, яке відбулось 23 жовтня, розглядалось два питання.

Щодо проекту регуляторного акта «Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення  м. Сєвєродонецька» доповідав начальник хіміко-бактеріологічної лабораторії ТОВ «ТАУН СЕРВІС» Олександр Недозім.

Ці Правила розроблено з метою захисту здоров’я персоналу систем збирання, відведення стічних вод та очисних споруд; запобігання псуванню обладнання систем водовідведення, очисних і суміжних з ними підприємств; гарантування безперебійної в межах регламентних норм роботи споруд очищення стічних вод та обробки осадів; гарантування, що скиди стічних вод з очисних споруд не спричинять згубного впливу на навколишнє середовище.

Правила поширюються на суб'єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водовідведення, на юридичних осіб незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичних осіб - підприємців, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України, які скидають стічні води до систем централізованого водовідведення або безпосередньо у каналізаційні очисні споруди.

У документі зокрема визначено засади безперебійного функціонування систем централізованого водовідведення під час приймання до них стічних вод споживачів; загальні вимоги до складу та властивостей стічних вод, які скидаються до систем централізованого водовідведення; умови приєднання об'єктів до систем централізованого водовідведення;  визначення допустимої концентрації забруднюючих речовин у стічних водах споживачів; заходи впливу у разі порушення вимог щодо скиду стічних вод до систем централізованого водовідведення; порядок контролю за скидом стічних вод до систем централізованого водовідведення.

Визначено також перелік виробничих процесів, під час здійснення яких споживач повинен мати локальні очисні споруди для попереднього очищення стічних вод перед їх скиданням до системи централізованого водовідведення та очищення стічних вод, та перелік забруднюючих речовин, що заборонені до скидання до системи централізованого водовідведення.

Цей проект регуляторного акта викликав тривале обговорення членів координаційної ради у питаннях визначення допустимої концентрації забруднюючих речових. Говорили й про підприємства, які повинні мати локальні очисні споруди.

Голова Координаційної ради Ігор Слєсарєв запропонував для обговорення цього питання залучити представників бізнесу, оскільки саме на них поширюються ці правила, технічних експертів, спеціалістів-екологів, представників цеху НОВС ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот».

Втретє розглядався проект регуляторного акта «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради № 409 від 25.06.2018р. «Про затвердження Порядку демонтажу тимчасових споруд та засобів пересувної мережі для проведення підприємницької діяльності у місті Сєвєродонецьку». Як зазначив начальник відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Дмитро Комишан, з моменту останньої публікації проекту зауважень та пропозицій не надходило.

Члени координаційної ради одноголосно підтримали зазначений проект регуляторного акта та спрямували його на розгляд виконкому Сєвєродонецької міської ради.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю