Козак не боїться ні тучі, ні грому

07-05-2018

3-4 травня на навчально-тренувальному полігоні ГУ ДСНС України в Луганській області пройшов фінал міського конкурсу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для роїв 5-7 та 8-10 класів.

На заході були присутні заступник міського голови, керівник штабу Інна Фесенко; військовий комісар, підполковник, заступник керівника штабу, голова суддів В’ячеслав Суханов; наказний отаман Луганського округу СКОУ, генерал-майор, представник товариства сприяння оборони України в Луганській області Геннадій Марченко; члени штабу з відділу освіти міськради та представники національної поліції і військкомату.

З початком фінальних змагань міста присутніх привітала керівник штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), заступник міського глови Інна Фесенко. Вона побажала учасникам вдалого проходження всіх етапів гри та завершення її з гарним результатом: «Конкурс «Сокіл» («Джура») у Сєвєродонецьку проходить третій рік поспіль. На учасників чекає низка випробувань на сміливість і кмітливість. Бажаю пройти усі етапи гідно, отримати позитивні емоції і придбати нових друзів, проявити обізнаність та цілеспрямованість. А головне, виконати все без штрафних балів. Нехай переможе найкращий!».

Під час церемонії відкриття змагань право підняти державний прапор України та прапори Сєвєродонецька і гри «Джура» було надано команді СЗШ №18 – нащадкам переможців минулого року.

Суддівство змагань забезпечували: головний суддя В’ячеслав Суханов та судді з числа працівників Центру туризму краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, представники військового комісаріату та волонтери міського об’єднання Товариства Червоного Хреста України.

Для роїв 5-7 класів «Козачата» були проведені військовий вишкіл-змагання «Впоряд», туристична спортивна смуга перешкод «Козацькими стежинами» та тактична гра на місцевості з елементами топографії «Передова гра». Наприкінці дня для них організували частування польовою кашею та провели церемонія нагородження. Так, у загальному заліку серед «Козачат» 1 місце посів рій «Джмелі» (Борівський НВК), 2-е – рій «Незламні» (СЗШ №18), 3-е– рій «Мрійники» (СЗШ №6).

Для роїв 8-10 класів «Джури» змагання розпочалися 3 травня з участі в інтелектуальній грі-вікторині «Відун». Потім вони змагалися на туристсько-спортивній смузі перешкод «Козацькими стежинами», у конкурсі з надання першої долікарської допомоги «Рятівник» та у військовому вишколі «Впоряд», а наступного дня на них чекали змагання на етапах «Тактична гра на місцевості з елементами топографії» та  конкурс «Перетягування линви».

Завершилася гра підбиттям підсумків та нагородженням переможців. Серед роїв 8-10 класів перемогу здобув рій «Сапсан» (СЗШ №10), а призові місця посіли рої «Литаври» (СЗШ №4) та «Сєвєродонецькі отамани» (СЗШ №20).

У ході гри усі команди продемонстрували яскраві та показові виступи. Захід став справжнім святом козацької доблесті і звитяги, до якого школярі готувалися весь навчальний рік.

Учениця СЗШ №6, учасниця рою «Мрійники» Вікторія Бондар згадує: «Ми багато тренувалися у школі. Думаю, що готові стовідсотково, хоча не дуже впевнена на рахунок «Полоси перешкод». Як усе буде? А втім, ми налаштовані на перемогу. Чимало часу приділили всім елементам стройової підготовки. Наш рій називається «Мрійники». Так ми його назвали ще у минулому році, бо мріємо про перемогу і в майбутньому взяти участь у обласному етапі гри «Сокіл» («Джура»)».

Олеся ПЕТРОВА