Ви тут:

Лілія Талдонова: «Рік пройшов досить конструктивно»

22-06-2018
Категорія: 

 

У 2017-2018 навчальному році в установах загальної середньої освіти Сєвєродонецька навчалося 9652 учнів. Серед них 864 випускника 9-х та 490 - 11-х класів. Протягом року їх навчали 778 вчителів, з яких 311 мають вищу категорію, 179 - першу, 89 – другу. 141 педагог удостоєний звання «Старший учитель».

- Рік пройшов досить конструктивно і результативно, - розповідає начальник відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Лілія Олександрівна ТАЛДОНОВА. - Одним з основних показників якісної і продуктивної роботи з обдарованими учнями є результати Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсу-захисту робіт учнів МАН та Міжнародних конкурсів ім. Петра Яцика та Тараса Шевченка. Так, з 10 призерів обласної команди IV (заключного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад половина - учні нашого міста. Серед них випускниця цього року Софія Уразовський.

У ІІІ (обласному) етапі участь взяли 158 учнів 7-11 класів з 16 установ загальної середньої освіти. З них 119 учнів (загальна кількість учасників по області 329) зайняли призові місця. Це говорить про достатньо високий рівень знань юних сєвєродончан. З 490 випускників - 37 переможці предметних олімпіад. З них 12 посіли перше місце, 11 - другий, 14 - третє.

 - Найчастіше роботу вчителів та підсумки навчального року оцінюють за результатами ЗНО і золотим медалістам. Як Сєвєродонецьк виглядає на тлі області за цими параметрами?

 - Зараз підводяться підсумки зовнішнього незалежного оцінювання, за результатами якого буде відомо, чи підтвердять відмінники навчання свої золоті і срібні медалі. Попередньо їх 53. А ближче до вересня стане відомий рейтинг сєвєродонецьких загальноосвітніх шкіл за результатами ЗНО-2018 з кожного предмета окремо і в цілому. Він буде опублікований на інформаційному освітньому ресурсі «Освіта.ua».

 - Якими ще результатами 2017-2018 навчального року може похвалитися наш відділ освіти?

 - Я скажу про обдарованих дітей. Вони, можливо, не все вчаться на відмінно. Але у них є особливі таланти - творчі, спортивні ...

Серед випускників 2018 років є чемпіон з плавання Олексій Уколов і шестиразовий чемпіон України з кікбоксингу Данило Бербеницький - учні колегіуму; призер обласних змагань з важкої атлетики Геннадій Шахов (гімназія), призер України з легкої атлетики Ілля Дородій (ЗОШ №10), майстер спорту, чемпіон України з плавання в ластах Микита Полчанов (ЗОШ №13) та чемпіонка України серед юніорів Марія Зарецька (ЗОШ №8). У 2018 році випускаються також майстер спорту з квадромотоспорту Дмитро Павлов (ЗОШ №14), призер чемпіонату світу з підводного плавання, член збірної команди України Дар’я Карук (ЗОШ №16), володар титулу «Найкращий захисник», п’ятикратний чемпіон з футболу Дмитро Чернявський (ЗОШ №16), двократний чемпіон з боксу Олексій Курилов та призер чемпіонату області з легкої атлетики Богдана Пивоварова, майстер спорту з плавання Катерина Сторожова (ЗОШ №18). Учасники фінальних обласних змагань з волейболу «Шкільна волейбольна ліга України», випускники ЗОШ №15: Денис Воронін, Данило Долмат і Богдан Стрижак.

Випускники СЗШ №5 і 18 - переможці військово-патріотичної гри «Майбутній захисник», призери міського етапу гри «Сокіл» («Джура»). Серед випускників 2018 років є і чемпіони України, призери Міжнародних змагань з бальних танців. Це випускники колегіуму Богдан Журба і Діана Грачова. А також учасники міжнародних змагань (ЗОШ №4) Катерина Журова, Анастасія Робоча, Владислав Куничак і майстер спорту зі спортивних танців Дмитро Павлов із ЗОШ №14, неодноразовий переможець турнірів з бальних танців Роман Сачко (ССШ №17), багаторазовий переможець міського фестивалю «Діти - майбутнє України », автор і виконавець пісень Кирило Провоторов (ЗОШ №10), талановитий гітарист Ілля Пастухов (ЗОШ №18) та переможець конкурсу робіт декоративно-прикладного мистецтва Марина Дубина (ССШ №17).

Переможцями міського конкурсу «Поетична нива» стали випускники Євгенія Шостацька (колегіум) і Ярослав Семенов (ЗОШ №4), історико-правового літературного турніру ім. В. І. Козодоєва - випускники ЗОШ №13.

Артем Базакуц (ЗОШ №6) став переможцем Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів шкільних музеїв, Аліна Маслова (колегіум) - міжрегіонального конкурсу «ГЕОерудит», Вадим Базилевський (колегіум) - фіналістом і переможцем програм «Флекс» та рік навчався в Сполучених Штатах Америки.

Серед випускників є також переможці конкурсу флористики та аранжування «Квітуча Україна» - Поліна Філь і Дарина Алісова (ЗОШ №13), а випускниця ССШ №17 Катерина Трунова стала срібним призером конкурсу «Мальовнича Луганщина».

Волонтерами міської організації Товариства Червоного Хреста України, учасниками проекту «Школа лідерів волонтерського руху» були Владислав Петрицький, Денис Захарченко (колегіум), Максим Кирієнко (ЗОШ №6) та Катерина Солодка (ліцей). Аліна Кравченко (ССШ №17) перемогла у ІІ Міжнародному українсько-литовському конкурсі «Здай кров заради життя».

Це діти, які навчаються звичайно, але вони обдаровані в інших напрямках. Хотілося б, щоб їхні імена також звучали. Адже вони талановиті і славлять наше місто на рівні області, країни та світу.

 - Чи можна вже говорити про результати реформування загальноосвітньої школи?

 - З 1 вересня 2018 року початкова школа працюватиме в рамках впровадження концепції «Нова українська школа». Для того, щоб це було максимально успішно, на базі Сєверодонецького НВК «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія» в 2017-2018 навчальному році працювали два пілотних класа. Протягом року за підтримки міської ради, відділу освіти, методичної служби, департаменту освіти, ЛОІППО і громадських організацій здійснювалося навчання педагогів «Нової української школи». На сьогодні ми маємо методичну базу, підготовлених фахівців і певний досвід роботи.

 - Продовжено робота зі створення в школах умов для дітей з особливими освітніми потребами?

 - На сьогодні у нас в місті працює 12 інклюзивних класів, в яких навчається 21 учень з особливими освітніми потребами. Крім того, працюють спеціальні класи в ЗОШ №11. Ще один такий клас плануємо відкрити в ЗОШ №4. Найближчим часом, згідно з Законом України «Про освіту», ми повинні відкрити інклюзивної-ресурсний центр. З цим проектом виходимо на сесію міської ради, яка відбудеться найближчим часом.

 - На 23 червня запланований випускний вечір, під час якого 490 юних сєвєродончан отримають атестат про повну загальну середню освіту. З якими напутніми словами Ви б до них звернулися?

 - Думаю, що кожен випускник 2018 року знайде своє місце в житті та принесе славу сім’ї, рідному місту і країні, а собі заслужить пошану та повагу. Я хотіла б побажати їм при цьому залишатися патріотами свого міста і країни. Тому що дуже багато обдарованих та найкращих їде за кордон, і трудяться на благо інших країн. А добре б, щоб наші кращі юнаки та дівчата працювали на благо України. Я бажаю їм здоров’я і творчих успіхів!

 

За матеріалом газети «Сєвєродонецькі вісті» 

Матеріали по темі:

]]>Сєвєродонецьких обдарованих учнів вітали та нагороджували в облдержадміністрації]]>]]> (15-06-2018)]]>

]]>У закладах освіти Сєвєродонецька завершено основну сесію ЗНО - 2018 (13-06-2018]]>)

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)
1057
0