Міський голова Сєвєродонецька провів зустріч з керівником відділу політики Представництва Європейського Союзу

22-05-2018

18 травня з нагоди святкування Дня Європи в Україні міський голова Сєвєродонецька Валентин Казаков разом з секретарем міської ради Ельвіною Марініч провів зустріч з керівником відділу політики Представництва ЄС Фабіо Делла Піаза.

Основними питаннями, якими цікавився пан Фабіо Делла Піаза були: як у місті реалізуються питання децентралізації і створення об’єднаних територіальних громад та як вирішуються проблеми внутрішньо переміщених осіб?

Валентин Казаков щодо впровадження реформи децентралізації зазначив, що створення об’єднаної територіальної громади навколо міста Сєвєродонецька одна з найактуальніших тем. Ряд населених пунктів, а саме: Боровеньківської, Єпіфанівської, Чабанівської, Смолянинівської сільських рад входять до ОТГ згідно з проектом змін до Перспективного плану, які направлені до Кабінету Міністрів України Луганською обласною ВЦА ще у листопаді 2017 року. Керівники сільських рад підтвердили бажання своїх громад проявити ініціативу і звернутися до Сєвєродонецької міської ради з питанням про приєднання після проведення відповідних громадських обговорень та прийняття рішень на сесіях своїх рад, оскільки переконані, що об’єднання громад надасть нові можливості в управлінні й розвитку територій, покращить якість життя та соціального забезпечення.

Але міська рада стикнулися з проблемою об’єднання через існування черезсмужних земельних ділянок. Так, населені пункти Борівської та Сиротинської селищних рад, саме місто Сєвєродонецьк, які розташовані на лівому березі річки Сіверський Донець, оточені землями Мирнодолинської селищної ради Попаснянського району. І вирішити проблему черезсмужних земельних ділянок можна тільки через внесення доповнень до Закону «Про внесення змін до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», про що неодноразово Сєвєродонецька міська рада зверталася до Верховної Ради.

З питання внутрішньо переміщених осіб Валентин Казаков повідомив, що на сьогодні у Сєвєродонецьку спостерігається різкий стрибок кількості населення, тут зареєстровано понад 50 тисяч ВПО, які внаслідок бойових дій були вимушені залишити свої домівки і переїхати в більш безпечні місця. Забезпечити їх роботою, наданням медичних послуг, житлом, передбачити місця у дитсадках і школах для дітей з сімей ВПО, – завдання, над вирішенням якого також працює місцева влада. Як зазначив міський голова, через застаріле законодавство виникають перешкоди у постановці внутрішньо переміщених осіб до черги на житло та висловив сподівання, що центральні законодавчі органи влади ухвалять необхідні поправки до законодавчих актів щодо ВПО з цього нагального питання.

Підбиваючи підсумки зустрічі, міський голова Валентин Казаков підкреслив, що наше місто завдячує Європейському союзу (ЄС) у виділенні коштів на підтримку проектів розвитку громад, які зазнали впливу конфлікту в Україні. Свого часу Сєвєродонецьк взяв участь у конкурсі проектів, оголошеному ЄС, подавши заявку на проект «Капітальний ремонт автодорожнього мосту через річку Сіверський Донець», який було пошкоджено влітку 2014 року під час бойових дій. У березні 2015 року підписано Грантовий контракт в рамках програми «Підтримка політики регіонально розвитку в Україні». Реалізація проекту була успішно завершена в зазначені терміни.

Пан Фабіо Делла Піаза подякував міському голові за гостинний прийом, змістовну розмову і запевнив, що про проблеми Сєвєродонецька, міста, яке розташоване майже на лінії розмежування і третину жителів якого становлять особи, тимчасово переміщені з окупованих територій Луганщини, він обов’язково поінформує Представництво Евросоюзу. Цілком ймовірно, що внаслідок підтримки ЄС у майбутньому також можуть бути реалізовані знакові та дуже потрібні для Сєвєродонецька проекти.

За матеріалами газети "Сєвєродонецькі вісті"