Міжнародний республіканський інститут провів семінар у Сєвєродонецьку

14-06-2018

13 червня в приміщенні Сєвєродонецької міської ради відбувся навчальний семінар організований Міжнародним республіканським інститутом.

Учасниками семінару стали депутати та службовці Сєвєродонецької міської і прилеглих селищних рад, селищні голови, члени виконкому, громадські активісти, представники ЗМІ.

Експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай ознайомив присутніх з впливом новацій останніх змін в законодавство про об’єднані громади на децентралізаційні процеси:

- створення та впровадження механізму приєднання громад;

- останні зміни в бюджетному процесі, щодо міст обласного значення та нових громад;

- перспективи функціонування районів в умовах об’єднання та приєднання громад.

Також Олександр Солонтай освітив питання щодо зміни місця і ролі громадськості в управлінні місцевими справами в 2015-2018 роках та право на участь членів громади в управлінні комунальними підприємствами і установами.

Про конституційно-правові засади реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади та роль депутатів у підготовці і проведенні пленарних засідань місцевих рад розповідав присутнім заслужений юрист України, правознавець, експерт з місцевого самоврядування Борис Руснак.

Експерти акцентували увагу на участі депутатів місцевих рад в питанні децентралізації, взаємодії з громадою та роботі в комісіях.

Секретар Сєвєродонецької міської ради Ельвіна Марініч, яка була учасником семінару зазначила, що для того, щоб ефективно виконувати всі обов’язки обранців громади, потрібно знати механізми діяльності та закони, а подібні заходи саме цьому сприяють. Тому його учасники могли винести для себе багато цікавого, корисного і нового в питанні децентралізації, створенні ОТГ та ролі громадськості в місцевому самоврядуванні.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю