Ви тут:

МОМ організувала тренінг з побудови комунікаційної синергії з громадянами щодо Житлового проєкту, який реалізовуватиметься у Сєвєродонецьку та Краматорську

30-03-2021
Категорія: 

У рамках реалізації проєкту Міжнародної організації з міграції (МОМ) «Покращення житлових умов ВПО на сході України» для представників Сєвєродонецька та Краматорська проведено тренінг із побудови комунікаційної синергії з громадянами.

Три дні, 24-26 березня, у Святогірську учасники – представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Луганської облдержадміністрації, Сєвєродонецької МВЦА, Краматорської міської ради – засвоювали основні принципи створення комунікаційної стратегії.

МОМ розпочала реалізацію Житлового проєкту у березні 2020 року. Фінансується будівництво Урядом Німеччини через Німецький банк розвитку (KfW). Проєкт у тому числі сприятиме зусиллям Уряду України задовольнити житлові потреби внутрішньо переміщених осіб та місцевих мешканців завдяки програмам оренди житла. Квартири надаватимуться за помірну орендну плату, яка надходитиме до бюджету спеціально створеного місцевого фонду розвитку. Щонайменше 1500 осіб у Сєвєродонецьку та Краматорську зможуть отримати доступне житло в довгострокову оренду із розрахунку 80% квартир для ВПО, а 20% –для місцевих жителів.

Кожен етап реалізації викликає суспільний інтерес, а отже кожному місту потрібно розробити план комунікації з громадянами по питаннях Житлового проєкту. Саме для цього й було проведено тренінг.

Вітальне слово пролунало від координатора Житлового проєкту Конрада Клоса, представників Сєвєродонецька та Краматорська, які супроводжують проєкт у своїх громадах.

«Підготовка до будівництва триває і зараз ми переходимо до частини робіт, яку бачать люди. Нещодавно у Сєвєродонецьку відбувся забір ґрунту для аналізу придатності земельних ділянок для будівництва багатоповерхових будинків. Після того, як будуть отримані результати даного аналізу, буде дано хід закупівлі архітектурних послуг із детального дизайну будівель. Подібний процес відбувається й у Краматорську. У Сєвєродонецьку вже навіть створено Муніципальний орган управління, який буде впроваджувати наш проєкт. Ми активно готуємося до будівельних робіт і бачимо, що проєкт викликає інтерес у суспільстві, так як дуже велика кількість запитань надходить від жителів міст та журналістів. Тому ми хочемо, щоб цей тренінг дав можливість вибудувати єдиний системний підхід в комунікації з людьми щодо цілей та прогресу реалізації проєкту», – зазначив Конрад Клос, координатор Житлового проєкту МОМ.

Керівник КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» Роман Красюк від Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області висловив  Представництву Міжнародної організації з міграції в Україні свою вдячність за співпрацю щодо Житлового проєкту та зазначив:

«Сєвєродонецьк, як і Краматорськ, несе дуже велике соціальне навантаження у зв’язку з перебуванням внутрішньо переміщених осіб. Житловий фонд наших міст застарілий, і протягом останнього десятиріччя у нас будувалося вкрай мало житла. Сєвєродонецька МВЦА докладатиме всіх зусиль до реалізації цього проєкту. І оскільки ми говоримо саме про доступне житло, то проєкт відкриє абсолютно новий напрям у житлових програмах. У будівництві нових багатоквартирних будинків у рамках проєкту будуть дотримані високі стандарти будівництва, включаючи енергоефективність та охорону навколишнього середовища. Обов’язки Сєвєродонецької міської ВЦА в рамках реалізації проєкту – це  створення Муніципального органу управління (МОУ) та Фонду місцевого розвитку (ФМР), які будуть діяти на принципах належного врядування. На базі комунального підприємства «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» створено МОУ, над розвитком потенціалу якого плануємо активно працювати разом із командою Житлового проєкту МОМ».

Тренерка Євгенія Генова допомогла на практиці учасникам тренінгу розібратися, для чого і для кого впроваджується Житловий проєкт, хто є цільовою аудиторією проєкту, на яких правах житло буде надаватися громадянам, як доступно та прозоро розповідати людям про проєкт, навчила виписувати комунікаційну стратегію, розібрала, що таке кризова комунікація та показала на повчальних прикладах, яку роль відіграють соцмережі в інформуванні громадськості.

Також до відома учасників було презентовано структуру майбутньої онлайн-платформи Житлового проєкту, де буде доступна інформація про проєкт та хід його реалізації, можливість інтерактивного спілкування. Її запуск заплановано на кінець літа 2021 року.

 





Рейтинг: 
3
Средняя: 3 (2 оценок)