Ви тут:

Оголошено переможців Громадського бюджету міста Сєвєродонецька-2020

27-07-2020
Категорія: 

24 липня в Сєвєродонецькій міській раді під головуванням першого заступника міського голови, в.о. міського голови, голови координаційної ради з питань громадського бюджету Олега Кузьмінова в режимі Zoom конференції відбулося визначення підсумків і переможців Громадського бюджету міста Сєвєродонецька-2020. Слід зазначити, що за цим процесом слідкувала громадськість та була безпосередньо задіяна значна кількість містян, які щиро зацікавленні у тому, щоб Сєвєродонецьк розвивався та ставав кращим, комфортнішим і безпечнішим.

В цьому році, завдяки поліпшенню системи інтернет-голосування за проєкти Громадського бюджету міста Сєвєродонецька-2020, кількість учасників, що приймали участь в голосуванні, сягнула 19 523 осіб. Голосування головним чином відбувалося онлайн, в тому числі за допомогою банківських терміналів. Кількість проголосувавших онлайн в порівнянні з минулим конкурсом в 2 рази більша.

Голова координаційної ради з питань громадського бюджету Олег Кузьмінов зазначив: «Проєкт «Громадський бюджет» міста Сєвєродонецька-2020 вдався. Метою його є залучення активних громадян в управління розвитком інфраструктури міста, перш за все, і управління проєктами міста. З огляду на те, що взяли участь в голосуванні більше 19 тисяч чоловік, я вважаю, це хороший результат. Це добре, що в нас багато активних людей, які готові брати участь в управлінні містом. Я впевнений, що всі проєкти будуть реалізовані і ми продовжимо цю практику громадського бюджету, тому що з кожним разом вона дає все кращі результати».

Згідно Положення «Про Громадський бюджет м. Сєвєродонецька» проєкти були розділені на три категорії: великі, малі і освітні. У кожної свій поріг фінансування: 600 000 грн, 250 000 грн і 500 000 відповідно.

За 15 днів голосування жителі Сєвєродонецька вибрали з 79 проєктів «Громадського бюджету» 15 переможців. Голосували за різні категорії, а за підсумком виграли 3 великих, 8 малих і 4 освітні проєкти.

Серед великих загальноміських проєктів найбільшу кількість голосів (998) набрав проєкт «Облаштування доріжок в Англійському міні-парку» (бюджет - 592 196 грн.). Автор проєкту Анастасія Муранова щодо нього сказала: «Хочемо побудувати англійський міні-парк, на території якого будуть кінозал, дитячий та спортивний майданчики і місця для відпочинку. Ми вже зібрали кошти на суперкрутий дитячий майданчик, а облаштування доріжок - це другий етап втілення проєкту. В новому парку плануємо проводити заходи, які посприяють розвитку доброзичливих відносин між людьми».

У великому проєкті «Сиротине - селище майбутніх чемпіонів», який набрав 648 голосів, заплановано облаштування сучасного міні поля, спортмайданчика і вуличних тренажерів в центрі селища. Його вартість 597 830 гривень.

«У нашому селищі дуже багато дітей, підлітків та молоді, які хочуть займатися спортом, які люблять грати в футбол, але не мають жодної спортивної площадки. Є територія, що пустує і на якій можна побудувати футбольне міні-поле і майданчик з тренажерами. Це буде чудове місце - зона здоров'я для цікавого дозвілля всіх бажаючих на свіжому повітрі», - говорить автор проєкту Владислав Попелянський.

Великий проєкт «Етнокультурні-просвітницька майданчик на території Сєверодонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості» вартістю 597 780 грн. отримав третє місце – за нього віддали 463 голоси.

«Наш проєкт дасть можливість долучитися вихованцям, батькам, жителям мікрорайону до етнокультури. Ми плануємо влаштовувати реконструкції обрядових свят, вечорниці, посиденьки, календарно-обрядові дійства, тематичні заняття, просвітницькі заходи та багато іншого. На майданчику будуть висаджені дерева, кущі, обладнані клумби, доповнені різними малими архітектурними спорудами. Це місце буде впливати на формування світогляду, забезпечить культурне дозвілля, виховає інтелектуальні, моральні, естетичні якості, позитивні риси волі і характеру», - розповіла автор проєкту Аліна Костиря.

У категорії «Малі загальноміські проєкти» обсяг фінансування становить 2 мільйони гривень. Переможцями стали 8-м проєктів: «Центр активної молоді», «Облаштування паркування перед будинком №17 по вулиці Новикова», «Сцена в центрі селища Сиротине», «Сонячний двір», «Купівля інтерактивного лазерного тиру для учнів Сєвєродонецька на базі Центру туризму», «Озеленення прибудинкової території за адресою Маяковського, 10 », «Проєкт благоустрою кварталу «Улюблений двір», «Створення залу для боулдерінгу».

Серед освітніх проєктів перемогли проєкти «Поліпшення санітарно-гігієнічних і побутових умов спортивного залу Боровського НВК», «Сучасний комп'ютерний клас в школі №6», «Створення інтерактивного хаба «Терра Нова» на базі теплиці школи №16» та «Створення сучасної вуличної спортивного майданчика на території школи №4».

Проєкти будуть фінансуватися за рахунок міського бюджету Сєвєродонецька. На їх реалізацію передбачено 6 мільйонів гривень.

«Всі головні розпорядники коштів вже отримали проєкти переможців для формування бюджетних запитів. На це їм дається 10 робочих днів. Після чого ми створимо і розмістимо на сайті Сєвєродонецької міської ради Проєкт рішення про внесення змін до міського бюджету, який повинен був прийнятий у відповідний термін», - зауважила начальник фінансового управління Сєвєродонецької міської ради, заступник голови координаційної ради з питань громадського бюджету Марина Багрінцева.

Заступник начальника фінансового управління міської ради, секретар координаційної ради з питань громадського бюджету Поліна Черних підсумувала результати заходу: «Цього року містяни віддали майже 20 тисяч голосів на підтримку проєктів громадського бюджету, участь в голосуванні взяли 12 303 людини, а це більше 10% від населення міста. У порівнянні з 2018-м роком, активність жителів міста в голосуванні виросла в півтора рази. Також хочу відзначити, що в пунктах для голосування свій вибір зробили 182 внутрішньо переміщених осіб. Ми проаналізували отримані голоси і з'ясували, що серед тих, хто проголосував 70% жінок і 30% чоловіків. Вивчили і вік учасників: 64% - жителі міста віком від 26 до 45 років, 22% - віком від 45 до 65 років, 12% - категорія від 16 до 25 років і 2% - жителі віком понад 66 років. Найстаріший учасник голосування - чоловік в поважному віці 99 років, який проголосував в міській публічній бібліотеці. Ми вдячні усім.

Протягом всього етапу голосування небайдужі сєвєродончани записували відеоролики на підтримку авторів громадського бюджету, в яких закликали мешканців обирати найкращі проєкти та голосувати за них. Координаційна рада з питань громадського бюджету щиро вдячна кожному з цих активних, сміливих та харизматичних людей за підтримку громадського бюджету: Едуард Фільчаков, директор Сєвєродонецького відділення ПриватБанку; Ксенія Васильєва, керівник Dance Club ISIDA; Олена Бондаренко и Ганна Чикирякина, засновниці магазину «Мала шафа», до речі ці панянки оголосили челендж на підтримку громадського бюджету; Марина Удовиченко, власниця магазину іграшок для розвитку дитини «Світлі голови; Сергій Удовиченко, засновник барбер-шопу «Містер Ус»; Мирослава, 16річна танцівниця Dance Club ISIDA та школярка СЗШ 5; Людмила Заїка, засновниця салону краси «VIP LAB»; Олег та Віталій, власники Papa's Food. А ще в нас була відео підтримка зі сонячної Грузії від міжнародного тренеру з громадського бюджету, друга нашого міста Міхаїла Аслікяна. Ми вдячні всім та сподіваємося на співробітництво і в майбутньому».

За оцінками учасників Громадського бюджету міста Сєвєродонецька-2020 захід вдався та проведений професійно, якісно і неупереджено. Тож вітаємо переможців та бажаємо їм найскорішої реалізації проєктів, а організаторам щира подяка від громадськості міста. Окрема подяка представникам швейцарсько-української програми EGAP Сергію Кареліну та Євгену Захарченко, а також представнику Асоціації учасницьких громад України Ганні Ніколенко-Баєвій.





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (2 оценок)