Приклад для інших: депутати скорочують чисельність чиновників

15-03-2019

Рішення про проведення другого етапу скорочення чисельності працівників виконавчих органів  Сєвєродонецької міської ради, яке депутати прийняли на сесії 14 березня, прокоментував голова постійної Комісії з питань планування бюджету та фінансів міськради Ігор Бутков:

«Всі говорять про те, що потрібно чиновників скорочувати, але ніхто чомусь це не робить. Взяти для прикладу нашу обласну адміністрацію. Там подвійні оклади, премії по 300-400%. Через це грошей власне на справи для області не залишається. Значні кошти витрачаються на апарат чиновників, користь від яких вельми сумнівна. Тому я закликаю вас, шановні депутати, не словами, а справами намітити нову тенденцію державницького управління щодо скорочення чиновників».

За словами Ігоря Буткова, якщо здійснити скорочення 10% посадових осіб міськради, то близько 8,5 млн. грн. зекономлених таким чином бюджетних коштів можна спрямувати на потреби міста: благоустрій, освіту, медицину, спорт та інше.

Згідно з цим рішенням з 03.06.2019 року у Сєвєродонецькій міськраді:

- буде реорганізовано відділ культури міської ради та відділ молоді та спорту міської ради шляхом їх об’єднання в управління культури, молоді та спорту міської ради;

- скорочено загальну чисельність працівників управління праці та соціального захисту населення міської ради на 5,5 шт. одиниць. Щодо цього до відома депутатів доведено, що мова йде про ті одиниці, які не мають жодного відношення до обслуговування населення, тобто це ніяк не вплине на відвідувачів, які звернуться за послугами в УПтаСЗН;

- ліквідовано відділ з соціально-гуманітарних питань та ВПО міської ради - 3 шт. одиниці, а його функції будуть передані в Управління праці та соцзахисту населення, де й були раніше.

Над усіма цими питаннями буде працювати відповідна комісія з питань, пов’язаних із скороченням чисельності працівників виконавчих органів Сєвєродонецької міської ради (]]>розпорядження міського голови від 05.02.2019 року № 69]]>).

Ще одне з прийнятих рішень стосувалось скорочення чисельності чиновників шляхом ліквідації комунальної установи «Сєвєродонецький методичний центр».

Депутат міської ради Ігор Бутков заявив: «Ми вивчили всі матеріали. За опитуваннями вчителів - 93% проблем, які у них виникають, вони вирішують самостійно, тобто знаходять все, що потрібно власними силами. Ще кілька відсотків - це допомога від колег. Але, як зазначає начальник відділу освіти, директори шкіл та вчителі, Методичний центр у вирішенні їх педагогічних питань майже не допомагає. Вважаю, якщо там працюють саме такі висококласні фахівці, то їм краще йти в школи вчити дітей і піднімати рівень освіти, бо висококваліфікованих вчителів у наших школах не вистачає».

Голова фракції «Опозиційного блоку» у міськраді депутат Сергій Куниця зазначив: «Я особисто займався Новою української школою, проводив круглі столи з вчителями і підтверджую, що цей центр нам не потрібен».

Як доповіла начальник відділу освіти Лілія Талдонова за підсумками незалежного моніторингу Методцентр отримав низьку оцінку.

Після обговорення вищезазначеного питання присутні депутати майже одноголосно (один утримався) прийняли рішення про ліквідацію 31.05.2019р. комунальної установи «Сєвєродонецький методичний центр».

Депутати також внесли зміни до структури виконавчих органів Сєвєродонецької міської ради, виключивши Патронатну службу, яка підпорядковується міському голові.

За словами депутата міськради Ігоря Буткова, раніше Патронатну службу використовували для працевлаштування «потрібних» людей, а після прийняття цього рішення на посади у виконавчі органи можна потрапити виключно за конкурсом або за переведенням відповідно до чинного законодавства.