Розглядається можливість проведення чемпіонату світу з шашок-64 серед жінок у Сєвєродонецьку

20-01-2020

20 січня в.о. міського голови Вячеслав Ткачук провів робочу зустріч з почесним президентом Всесвітньої федерації шашок (FMJD) Іваном Шовкоплясом та в.о. міського голови Рубіжного Анатолієм Бусєнковим щодо можливості проведення з 26 червня по 5 липня 2020 року в Сєвєродонецьку чемпіонату світу з шашок-64 серед жінок.

На сьогодні гра в шашки на 64-х клітинах є популярною в багатьох країнах світу. У зв'язку з розширенням географії країн, які культивують шашки-64, Всесвітня федерація шашок (ФМЖД) з 1985 року проводить чемпіонати світу з цього виду спорту. У програмі змагань бліц, швидкі шашки та класичний контроль часу.

Сторони обговорили особливості проведення подібних заходів. Вячеслав Ткачук на правах господаря показав заклади та приміщення, в яких можливе проведення чемпіонату, а Анатолій Бусєнков поділився досвідом проведення заходу такого рівня, бо в 2009 році він організовував проведення у Рубіжному - вперше в Луганській області чемпіонату світу з шашок-64 серед жінок. В цьому році можливість прийняти такий почесний і поважний захід з’явилася і у нашого спортивного міста.

Іван Шовкопляс заявив про щире бажання проведення чемпіонату світу в нинішньому обласному центрі Луганської області – Сєвєродонецьку – міста зі славними спортивними традиціями, потужною базою та видатними досягненнями. Слід зазначити, що Іван Федорович почав професійно грати у шахи саме на Луганщині. А нині Іван Шовкопляс - заслужений працівник фізичної культури і спорту України, академік Санкт-Петербурзької академії шахово-шашкового мистецтва, почесний президент Всесвітньої федерації шашок (FMJD), міжнародний майстер, міжнародний арбітр, почесний громадянин міст Амстердам (Нідерланди) і Галфпорт (США). В минулому році ця видатна людина відмітила свій 80-річний ювілей.