Сєвєродонецьк – перше українське місто, яке впроваджує відразу 3 моделі енергосервісу

12-08-2019

Сєвєродонецька міська рада уклала із інвесторами перші в області ЕСКО-договори для 10 навчальних закладів міста.

При цьому завдяки тісній співпраці із Держенергоефективності та Проектом ПРООН з енергосервісу Сєвєродонецьк стане першим містом, яке буде впроваджувати відразу 3 моделі ЕСКО:

Поглиблене ЕСКО-партнерство + «ЕСКО+енергоменеджмент»

У 3 закладах освіти міста (дитсадку №19, школах № 10 і №15) планується вперше реалізувати комплексну модель поглибленого ЕСКО-партнерства із елементами «ЕСКО+енергоменеджменту».

Так, за рахунок міської ради передбачено встановлення ІТП із погодним регулюванням, а інвестор буде впроваджувати енергомоніторинг для забезпечення більш раціонального використання енергоресурсів.

За умовами договорів замовник отримає 70% зекономлених коштів на енергоресурсах, а інвестор – 30%.

Класична модель енергосервісу

У 7 закладах за рахунок приватних інвестицій заплановано встановлення модульного ІТП із погодним регулюванням і диспетчеризацією.

Сукупна вартість усіх 10 ЕСКО-договорів складає більше 9 млн гривень.

«Завдяки зазначеним ЕСКО-проектам планується отримати 22% річної економії енергоспоживання», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Загалом у місті визначено та оприлюднено ще 480 потенційних ЕСКО-об’єктів для інвесторів.

]]>https://www.kmu.gov.ua/ua/news/syevyerodoneck-pershe-ukrayinske-misto-yake-vprovadzhuye-vidrazu-3-modeli-energoservisu]]>