Сєвєродонецька міська рада готується до місцевих виборів

19-06-2020

18 червня під головуванням заступника міського голови Олексія Свєтікова відбулося чергове засідання міської Координаційної групи щодо забезпечення сприяння діяльності відділу ведення Державного реєстру виборців.

В засіданні взяли участь представники Сєвєродонецького МВ УДМС України в Луганькій обл., відділів Державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Мінистерства юстиції (м.Харків), Сєвєродонецького міського суду, органів реєстрації Борівської, Сиротинської селищних рад, сектору реєстрації відділу Адміністративних послуг та інші структурних підрозділів Сєвєродонецької міської ради.

На засіданні було підбито підсумки роботи в першому півріччі 2020 року. В своєму виступі начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Олена Ткачова повідомила, що в межах 6 - ти планових періодичних поновлень було заведено та опрацьовано 4,5 тисяч відомостей, в тому числі: Реєстр поповнився 320 18-ти річними; виключено зі складу виборців 1177 померлих; внесено понад п’ятсот змін до персональних даних виборців. В своїй доповіді Олена Ткачова зазначила, що карантинні заходи ніяк не вплинули ні на терміни подання відомостей, ні на їх кількість та якість.

На цьому засіданні також було розглянуто результати перевірки відомостей про виборців, які тривалий час не мали зареєстрованої виборчої адреси. Таких відомостей було розглянуто понад 5 тисяч, відповідні результати було заведено до електронної бази АІТС «Державний реєстр виборців».

Далі присутні ознайомилися з положеннями Виборчого кодексу України (далі - Кодекс), які вступають в дію з 1 липня 2020 року. Розглянули зміни, внесені цим Кодексом до переліку відомостей періодичного поновлення та порядку їх подачі; зміни до порядку визначення виборчої адреси. З цього приводу, зокрема, Олена Ткачова зазначила, що з 1 липня кожен громадянин може звернутися до відділу Держреєстру з заявою про визначення виборчої адреси незалежно від зареєстрованого місця проживання і навіть за умови відсутності такого.

На завершення засідання присутні визначилися з завданнями на наступний квартал, спрямованими на підготовку до проведення місцевих виборів. Зокрема, це здійснення міськими закладами охорони здоров’я та Територіальним центром соціально обслуговування перевірки щодо своєчасного встановлення статусу «Нездатний самостійно пересуватись» громадянам, які не зможуть самостійно дістатися до виборчих дільниць; виконання Департаментом землеустрою, містобудування та архітектури Сєвєродонецької міської ради, Борівською та Сиротинською селищними радами перевірки наповнення адресного регістру електронної бази АІТС «Державний реєстр виборців».

З цього приводу Олексій Свєтіков зазначив, що Асоціація міст України наразі збирає підписи під Петицією про відкликання проекту постанови щодо проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року та перенесення їх на березень 2021 року. Сєвєродонецька міська рада, відмовилася підписати цю Петицію, бо вважає, що місцеві вибори потрібно провести в жовтні 2020 року, як це передбачено Конституцією України. Отже, Сєвєродонецька міська рада буде здійснювати підготовку до місцевих виборів незалежно від термінів їх проведення.

Відділ ведення Державного реєстру виборців Сєвєродонецької міської ради

Средняя: 3 (2 оценок)