Сьогодні річниця трагедії у Вінниці - внаслідок російського ракетного обстрілу загинуло 29 мирних мешканців, серед яких 3 дитини

14-07-2023

Сьогодні, у п'ятницю, 14 липня, у Вінниці День трауру - виповнився рік від дня чергового жахливого теракту рашистів – тоді від удару «Калібром» загинули 29 безневинних людей, серед яких троє дітей. Ракетного удару було завдано по бізнес-центру, вибухом зачепило приватну офтальмологічну клініку, Будинок офіцерів та інші будинки. Також загинули люди не лише в постраждалих приміщеннях, а й просто перехожі з вулиці та перебувають у припаркованих авто.

Минулого року 14 липня 2022 року російські окупанти влучили ракетами у Будинок Офіцерів та Будинок побуту «Ювілейний». Три вибухи пролунали у цей день о 10:45. На місці «прильотів» виникла пожежа. Вогонь перекинувся і на автостоянку, де загорілися близько 50 автомобілів. Пізніше стало відомо, що рф випустила по Вінниці п’ять ракет «Калібр» з підводного човна в акваторії Чорного моря, дві з них збила українська ППО у Вінницькій області, три влучили в центр міста. На жаль, загинуло 29 людей, серед яких троє дітей. А понад півтори сотні постраждалих звернулися за допомогою до лікарень.

Серед цивільної громадської та житлової забудови, по якій російська армія прицільно вдарила ракетами, не було жодних військових об’єктів. Теракт у Вінниці став черговим свідомим ударом російських воєнних злочинців по мирних українцях.

Єлизавета Дмитрієва (4 роки), Максим Жарій (7 років) та Кирило П’яхін (8 років) стали наймолодшими жертвами російських терористів

Світлина загиблої чотирирічної Лізи біля дитячого візочка стала страшним свідченням проти нелюдів, здатних бити ракетами по мирних містах, убиваючи безневинних українських дітей. До Вінниці Єлизавета Дмитрієва  разом із мамою переїхали з Києва після обстрілів української столиці, сподіваючись, що віддаленіше місто стане надійнішим прихистком. Однак скривавлені руки російських воєнних злочинців дотяглися і до Вінниці. Дотяглися з єдиною метою — забирати в українців життя, руйнувати і нищити Україну.

14 липня 2022 року в середмісті на площі Перемоги й у довколишніх зруйнованих будівлях — гарнізонному Будинку офіцерів, будинку побуту «Ювілейний», десятках житлових будинків довкола — загинули і зазнали поранень понад 230 українців. Це моторошне число робить удар по Вінниці одним із найкривавіших злочинів російських терористів під час агресії російської федерації проти України.

На площі Перемоги в честь роковин теракту відкрили стелу, на якій зображені всі невинні жертви. Родичі, друзі, знайомі загиблих та вінничани не стримували сліз та несуть квіти до пам’ятника.

Усі причетні до нього, від вищого військово-політичного керівництва російської федерації до безпосередніх виконавців, обов’язково відповідатимуть за свої злочини.