Співпраця Сєвєродонецької міської ради з НЕФКО

21-08-2019

19 серпня  2019 року  Сєвєродонецька міська рада отримала  від  Північної Екологічної Фінансової Корпорації  («НЕФКО»)  підтвердження  щодо повного  погашення кредиту,  який був отриманий в 2014 році КП «Сєвєродонецькліфт» для реалізації проекту «Сєвєродонецьк – вуличне освітлення».

Північна Екологічна Фінансова Корпорація  «НЕФКО» - це   міжнародна фінансова організація, яка створена в 1990 році за міжурядовою угодою між Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією і Швецією та фінансує проекти з підвищення енергоефективності за допомогою позик і грантів. Саме такою можливістю скористалась Сєвєродонецька міська рада в 2014 році. На вигідних умовах було залучено кошти для встановлення  сучасного енергоефективного  світлодіодного  вуличного освітлення. Загальна сума інвестицій склала 2 368 578 грн,  з них 2 131 720 грн  - це позика на надзвичайно прийнятних умовах ( обслуговування кредиту склало лише 124 533 грн за період виплати 2015-2019 рр)  та 236 858 грн – грант від «НЕФКО». За ці кошти було здійснено модернізацію вуличного освітлення, встановлено 264 енергозберігаючих світлодіодних світильника  та замінено 44 опори по вул. Донецькій, Сметаніна, Новікова, Ломоносова, Горького та Лисичанській.

Кредитні кошти в сумі  2 131 720 грн було залучено комунальним підприємством «Сєвєродонецькліфт» під місцеву гарантію, погоджену з Міністерством фінансів України.  Відповідно до умов Договору про надання місцевої гарантії між «НЕФКО»  та Сєвєродонецькою міською радою, у разі неспроможності КП «Сєвєродонецькліфт» вчасно сплатити   черговий платіж, Сєвєродонецька міська рада, як Гарант, мала здійснити такий платіж. Водночас, згідно з умовами Договору про погашення заборгованості за виконання гарантійних зобов’язань, укладеним між фінансовим управлінням Сєвєродонецької міської ради та КП «Сєвєродонецькліфт», у разі виникнення гарантійного випадку, комунальне підприємство зобов’язано погасити заборгованість перед  міським бюджетом в першочерговому порядку.

Слід зазначити, що за 5 років сплати кредиту жодного гарантійного випадку не виникло. Завдяки злагодженій співпраці міської ради та комунального підприємства «Сєвєродонецькліфт» всі платежі за кредитом було здійснено вчасно та в повному обсязі. Кредитні зобов’язання виконано у  відповідності до умов кредитного договору, про що свідчить  отримане повідомлення від  «НЕФКО» (додаток).

Таким чином, Сєвєродонецька міська рада не тільки вдало залучила інвестиції на розвиток міста, а й показала себе надійним партнером для співпраці з міжнародними організаціями в майбутньому.

Фінансове управління