Спогади колег про журналіста і бійця із Сєвєродонецька Дмитра Сірика, який загинув на фронті

07-06-2023

]]>Радіоведучий Суспільного та військовий Дмитро Сірик загинув у бою 20 квітня 2023 року, захищаючи Україну. 36 років, родом з Сєвєродонецька, був діджеєм на радіо, музичним редактором, радіоведучим, зокрема, і на радіо "Пульс". У День журналіста колеги поділились спогадами про Дмитра.]]>

Дмитро працював на радіо більш ніж 15 років. З початком повномасштабного вторгнення пішов до ЗСУ.

"Ми знайомі ще з моменту, коли зароджувалось радіо "Пульс". Він працював як музичний редактор, він вів своє шоу на радіо. Він був і звукорежисером, і журналістом", — згадує Ірина Коваль.

Журналіст радіоведучий військовий Дмитро Сірик вшанування пам'яті

Т.В.О. менеджера "UA:ДОНБАС" Ірина Коваль. Фото: Суспільне Донбас

"Діма як людина був легкий, веселий. Він був дуже відповідальний, на нього завди можна було покластися", — згадує його колишня начальниця Ірина Коваль.

Журналіст, радіоведучий та військовий Дмитро Сірик. Фото з особистого архіву

Вона згадує, Дмитро міг працювати й вдень, і вночі. Забезпечував прямі трансляції в ефірі — вів радіопередачі, такі як "Перемотка" та "Час бажань".

Журналіст, радіоведучий та військовий Дмитро Сірик. Фото з особистого архіву

Слухачі знають його за псевдонімом — Іван Лопата.

Вшанування пам'яті журналіст радіоведучий військовий Дмитро Сірик

Дмитро Сірик разом з колегами у кабінеті радіо "Пульс" у Сєвєродонецьку на Луганщині. Фото з особистого архіву

Колега Дмитра Вікторія розповідає, разом вони працювали ще в Луганську до 2014 року, а після окупації міста — разом відновлювали мовлення у Сєвєродонецьку. Тоді ж він почав розмовляти українською у побуті.

"Він завжди турбувався про те, що відбувається в ефірі радіо. Також йому було не байдуже, яка атмосфера в колективі. На Діму завжди можна було покластися", — каже Вікторія.

Журналіст радіоведучий військовий Дмитро Сірик вшанування пам'яті

Ведуча програм Українського радіо Вікторія Марченко. Фото: Суспільне Донбас

З початком повномасштабного вторгнення Дмитро евакуював родину у безпечний регіон. А у березні 2022 року добровільно став до ЗСУ і служив стрільцем-снайпером механізованого батальйону. У квітні 2023 року Дмитро загинув.

"Нам усім дуже не вистачає Дмитра Сірика, бо таких людей як Діма — одиниці. І після перемоги, після деокупації його рідного Сєвєродонецька, я вважаю, одна з вулиць цього міста має носити ім'я Дмитра Сірика", — зазначила Вікторія Марченко.

Вшанування пам'яті журналіст радіоведучий військовий Дмитро Сірик

Прощання з Дмитром Сіриком у Переяславі на Київщині 28 квітня 2023 рік. Фото: Суспільне Донбас

Дмитра поховали у Переяславі 28 квітня. Прощатися з ним прийшли близькі, військові та колеги. Сина Дмитра — Данила, виховують батьки воїна.

Що відомо про загиблих журналістів

За даними Інститут масової інформації, з 24 лютого 2022 року по 31 травня 2023 року десятьох журналістів ]]>вбили]]> під час виконання професійних обов’язків. З них четверо українських та шестеро іноземних.

Шістдесят один журналіст загинув як учасник бойових дій або внаслідок російських обстрілів чи катувань.

За матеріалом: Суспільне - ]]>https://suspilne.media/499063-odna-z-vulic-mae-nositi-ima-dmitra-sirika-...]]>