Сприяння розвитку соціальної інфраструктури

15-03-2019

У Сєвєродонецькій міській раді відбувся форум з відбору об’єктів, на яких можна створити умови для проживання ВПО (житлові будинки, гуртожитки та інші об’єкти для проживання) та ремонту об’єктів соціальної сфери, таких як школи і дитячі садочки.

Український фонд соціальних інвестицій оголосив конкурс субпроектів зі створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та ремонту об’єктів соціальної сфери, таких як школи і дитячі садочки. Конкурс проводиться в рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI», який фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини через Німецький банк розвитку KfW.

Основною метою Проекту є підтримка інфраструктурних заходів в українських громадах з високою часткою ВПО шляхом створення для них житла та ремонту об’єктів соціальної сфери, таких як школи та дитячі садки.

Сєвєродонецька міська рада виразила свій намір про участь у даному конкурсі, тому був проведений форум громад з відбору об’єктів, на яких можна створити умови для проживання ВПО та ремонту об’єктів соціальної сфери, таких як школи та дитячі садочки за участю керівництва міської ради, представників структурних підрозділів Сєвєродонецької міськради та громадськості міста.

На початку заходу до присутніх звернувся перший заступник міського голови Олег Кузьмінов: «Вітаю всіх учасників форуму. Наш захід присвячено обговоренню питання участі у проекті УФСІ з ремонту житла для ВПО, вибору другого об’єкту соціальної інфраструктури для ремонту (школи або дитячого садочка), обрання членів Партнера з впровадження субпроектів окремо для житлового об’єкту і школи та дитячого садка» - та надав слово консультанту Українського фонду соціальних інвестицій Ганні Аладжальян, яка розповіла про реалізацію та перспективи даного проекту та зауважила, що громада, у якій буде відібрано житловий об’єкт для проживання ВПО, матиме право обрати ще один об’єкт соціальної інфраструктури (дитячий садочок або школу) для відновлення або ремонту за рахунок коштів гранту Уряду Німеччини з метою створення додаткових місць та покращення умов надання послуг, а також ознайомила з основними умовами участі у конкурсі.

За результатами форуму обрано Партнера з впровадження субпроекту – 3 представника територіальної громади (особи, уповноважені форумом громад представляти інтереси громади) та Голову ПВСП , який буде займатися підготовкою та впровадженням субпроекту (включаючи проведення тендерів на будівельні роботи та підписання договорів).

Першим об’єктом під житло для ВПО була відібрана будівля гуртожитку по проспекту Космонавтів, 18-а, другим - заклад соціальної інфраструктури Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) комбінованого типу № 11 «Світлячок» Сєвєродонецької міської ради, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 28-а.