У 2021 році Мінцифри планує запустити ЦНАП нової формації — Центри Дія

25-03-2021

Мінцифри працює над тим, щоб у кожної людини був доступ до якісних державних сервісів, незалежно від того, де вона мешкає, — у місті-мільйоннику чи маленькій територіальній громаді. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка визначає порядок та умови надання субвенції для розвитку мережі ЦНАП.

Завдяки постанові з’явиться чіткий механізм надання та використання коштів з державного бюджету місцевим бюджетам для розбудови мережі ЦНАП. Сьогодні українці можуть отримати адмінпослуги у 687 центрах.

“Постанова — це наступний крок до реалізації стратегічної мети Мінцифри — ЦНАП у кожній громаді. Завдяки цьому українці зможуть отримувати державні послуги поруч зі своєю домівкою. Крім цього, громади зможуть закупити паспортне обладнання, обладнання для виготовлення водійського посвідчення та інше устаткування”, - зазначила заступник Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.

Зараз у ЦНАП у середньому можна отримати 105 адміністративних послуг, а рівень задоволеності послугами вимірюється не у всіх Центрах. Команда Мінцифри працює над збільшенням кількості послуг до 400-800 і підвищенням рівня задоволеності до 90% і вище.

У 2021 році Мінцифри запускає перші Центри Дія — one-stop shop із комплексом усіх необхідних послуг для громадян. У Центрах Дія люди зможуть швидше та зручніше отримати послуги: кілька послуг відразу замість кількох візитів, як це зараз.

Основні послуги, які стануть доступними для громадян: (1) адміністративні послуги; (2) консультації щодо онлайн-послуг; (3) комп’ютери з доступом до інтернету; (4) укладення договорів і угод щодо комунальних послуг; (5) консультації щодо бізнесу. Супутні: (1) безоплатна правова допомога; (2) пошта; (3) банківські послуги; (4) прийом громадян головою тергромади; (5) коворкінг-зона; (6) кав’ярня.

Ми працюємо над тим, щоб вже найближчим часом Центри Дія були в кожній області. Перші модернізовані Центри запустяться цього року у м. Житомир, м. Полтава, м. Краматорськ, селі Мамалига, селі Бабчинці та м. Соледар.

Команда Мінцифри розвиває мережу ЦНАП та спрощує процес надання адмінпослуг. Ми вперше в Україні запроваджуємо фінансову державну підтримку для ЦНАП та працюємо над тим, щоб ЦНАП стали портретом сучасної та інноваційної держави в кожній громаді, а українці змінили ставлення до державного сервісу.

Постанова дозволить:

забезпечити ефективний розвиток мережі ЦНАП в Україні;

розподілити кошти між громадами;

наблизити якісні адміністративні послуги для громадян;

створити додаткові робочі місця в громадах.

Щоб отримати субвенцію, необхідно подати клопотання:

- у паперовій формі поштою за адресою: Міністерство цифрової трансформації України, вул. Ділова, 24, м. Київ, 03150;

- в електронній формі на офіційну скриньку Мінцифри: helloatthedigital [dot] gov [dot] ua. (Обов’язково підпишіть клопотання е-підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа).

]]>https://www.kmu.gov.ua/news/u-2021-roci-mincifri-planuye-zapustiti-cnap-...]]>