У наступному навчальному році майбутні десятикласники продовжать навчання у своїх школах

22-05-2020

Усіх турбує питання – реформа освіти. Чого чекати найближчим часом освітянам і жителям міста, ми запитали у заступника міського голови Ірини Степаненко:

- Ухвалений 16 січня 2020 року Закон України "Про повну загальну середню освіту" став продовженням освітньої реформи Нової української школи та викликав чимало питань щодо створення нової мережі закладів загальної середньої освіти. Мова йдеться про переформатування шкіл: поділення їх на початкові, базові середні та профільні середні.

Сєвєродонецька міська влада  усвідомлює, що зміни в освіті, реформування освіти – це нагальна вимога часу.  Безумовно, що реформування передбачає врахування європейського  досвіду, але неможна втратити своє – надбання власне української освіти. Освіта Сєвєродонецька варта того, щоб поставитися до неї уважно, не зруйнувати, а дати старт для подальшого розвитку. Ми за реформу, але водночас і за виважений підхід до реформування. Час у нас є.

Втім, на мою думку, на думку багатьох освітян і батьків, існуюча школа успішно працює, є налагоджена система, яка дає позитивні результати. Сєвєродонецька освіта тому підтвердження. Міська рада визначає, за якою траєкторією рухатися і коли перепрофільовуватися, тому без детального аналізу шляхів реформування, без обговорення з батьками, колективами шкіл Сєвєродонецька міська рада рішення приймати не буде.

Переформатування шкіл в цьому році не буде. Всі учні зможуть продовжити навчання у своїх класах і школах або за власним бажанням змінити заклад освіти. Ми збережемо для наших дітей 10-х і 11-х класів прекрасні традиції - закінчити освіту в рідній школі.

Навчальні заклади і місцеві органи самоврядування розгорнуть діалог, до нього запропоновано буде долучитися батькам, громадськості. До 30 травня буде створено експертну групу, до складу якої увійдуть керівники закладів освіти, досвідчені вчителі, батьки-активісти, депутати міської ради. Доцільно проведена реформа має враховувати безліч суспільних проблем, які неодмінно виникають під час реформування, тож, будемо працювати на користь наших дітей задля їхнього майбутнього разом. Але зміни будуть у майбутньому.

Средняя: 5 (2 оценок)