У Сєвєродонецькій МТГ вшановують жертв голодоморів

27-11-2021

Голодомор 1932-1933 років – найжахливіший злочин ХХ століття проти українців.

89 років тому комуністичний режим СРСР розпочав геноцид української нації. За волелюбність, незалежність, духовність та споконвічну жагу до свободи. Жахіття того страхітливого голодомору і донині лунають журливими дзвонами та криками душ мільйонів безвинно знищених українців. За різними оцінками від влаштованого верхівкою радянського тоталітарного режиму штучного голоду за два неповні роки в Україні загинуло приблизно 8 мільйонів населення, з яких близько третина - діти.

До цього комуністичним режимом був влаштований продрозкладницький голод в 1921-1923 роках. А в 1946-1947 роках, в результаті неврожаю та виснаження війною, Україна в третій раз за півстоліття страждала від чергового голоду, бо радянська влада відмовилася від продовольчої допомоги та «плану Маршалла».

Сєвєродонецьк, як і вся Україна, пам’ятає про людоненависницькі злочини тодішньої радянської комуністичної тоталітарної влади.

27 листопада, в День пам’яті жертв голодоморів, у Сєвєродонецьку біля пам’ятника Жертвам Голодомору 1932-1933 років, що знаходиться на території храмового комплексу на честь Ікони Божої Матері «Прикликання загиблих», відбувся поминальний мітинг-реквієм.

В жалобному заході взяли участь керівництво і працівники Луганської облдержадміністрації – військово-цивільної адміністрації та Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації, духовенство, громадськість, представники Збройних сил України та правоохоронних структур. Міську делегацію очолив керівник військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександр Стрюк разом із заступниками Тетяною Верховською, Ельвіною Марініч, Іриною Степаненко та Олегом Кузьміновим.

Звертаючись до присутніх, перший заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Олексій Смирнов зазначив: «Смерть мільйонів українців від голодоморів – це трагедія народу, яка не була випадковістю чи збігом обставин. Це було штучно створено комуністичною владою, щоб знищити нашу націю. Але нація вистояла. Нація стала ще сильнішою. І ми, нащадки, повинні пам’ятати про цю трагедію, щоби ніколи вона не повторилася!», та закликав усіх небайдужих на знак вшанування пам’яті жертв тоталітарних репресій о 16-й годині приєднатись до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті!».

Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк наголосив «Сьогодні ми вшановуємо жертв дуже страшної епохи, коли знищували українську націю. Епохи, коли голодом заморили мільйони українців. Ми пам’ятаємо. І повинні зробити все, щоб це ніколи не повторилося. Шана нашим загиблим українцям. Шана тим, хто не зважаючи на такі страшні події, все ж таки зберіг націю».

Учасники мітингу-реківєму вшанували пам'ять жертв голодоморів хвилиною мовчання, а представники духовенства провели панахиду за безвинно загиблими.

На завершення заходу присутні на знак співчуття, скорботи та незгасаючої пам’яті про ті страшні події поклали квіти, колосся пшениці та лампадки до пам’ятника Жертвам Голодомору 1932-1933 років.

По всіх населених пунктах Сєвєродонецької міської територіальної громади, а також у закладах освіти та культури проводяться тематичні жалобні заходи.

Средняя: 5 (3 оценок)