У Сєвєродонецьку нагородили переможців «Джури»

18-11-2020

Цьогорічна Всеукраїнська дитячо-юнацька патріотична гра «Джура» у зв’язку з протиепідеміологічними заходами проходила в незвичайних умовах. Але в Сєвєродонецьку деякі конкурси та змагання Всеукраїнського, обласного та міського рівнів успішно відбулися. В міському етапі заходу прийняв участь 41 рій трьох вікових груп навчальних закладів міста. Діти демонстрували фізичні й творчі здібності, знання української культури та козацьких традицій.

17 листопада в приміщенні комунального закладу позашкільної освіти «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» в теплій і доброзичливій та водночас урочистій атмосфері відбулася зустріч та нагородження переможців, призерів та учасників «Джури», яке провели начальник відділу освіти ВЦА м. Сєвєродонецька Лариса Волченко, директор Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Лариса Борисова й головний спеціаліст відділу освіти Наталія Гаввіна. На заході ніхто не залишився поза увагою - рої усіх вікових груп були нагороджені грамотами та подарунками – великими козацькими казанами, прапорами, значками, мангалами, туристичними наборами столів і стільців та іншим.

Так, за зайняте І місце у Всеукраїнському онлайн-конкурсі «Відун» нагороджено рій «Сєвєродонецькі отамани» СЗШ № 20. Отримав нагороду і рій «Джмелі» Борівського НВК та рої «Сапсан» і «Сєвєродонецькі сапсани» Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

Крім того, за зайняте І місце першого етапу Всеукраїнського заочного конкурсу звітів роїв молодшої вікової групи грамотами Обласного Центру туризму та призами і грамотами відділу освіти нагороджено рій «Соколи» Борівського НВК, за ІІ місце – рій «Патріот» СЗШ № 7, а за активну участь – рій «Незламні барвінчата» СЗШ № 18 та рій «Соколята» СЗШ № 10.

Нагороджено і переможців онлайн-формату конкурсу ІІ обласного етапу гри, а саме: рій «Джмелі» Борівського НВК (середня вікова група), який виборов ІІ місце у конкурсах «Ватра» і «Рятівник», ІІ місце в комплексному заліку та І місце – в онлайн-вікторині «Відун». Керівник рою Неллі Купленко. Отримав нагороди і рій «Сапсан» Сєвєродонецького ЦТКЕУМ за зайняте ІІІ місце (старша вікова група).

Переможцями змагань зі стрільби з пневматичної гвинтівки у старшій віковій групі стали рій «Ватра» СЗШ № 5 (І місце), рій «Сєвєродонецькі отамани» СЗШ № 20 (ІІ місце) та рій «Мрійники» СЗШ № 6 (ІІІ місце). А в середній віковій групі призові місця посіли рій «Джмелі» Борівського НВК (І місце), рій «Вартові сходу» СЗШ № 18 (ІІ місце) та рій «Литаври» СЗШ № 4 (ІІІ місце).

Гра «Джура» - багаторічна системна форма позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, а також важливий засіб формування національної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Її головна мета – це, перш за все, виховання юнаків та дівчат на звичаях українського козацтва, засадах національної гідності, самосвідомості та здорового способу життя, а також формування у сучасної молоді високих морально-психологічних якостей та оволодіння основ народної культурної спадщини. Учасники заходу зазначили, що постійно покращують навички до конкурсної програми гри та висловили сподівання, що у 2020-2021 н.р. улюблена «Джура» пройде у більш сприятливих умовах.