У Сєвєродонецьку побудують житло для внутрішньо переміщених осіб

22-05-2019

З цього приводу 21 травня було підписано Меморандум про співпрацю з Українським фондом соціальних інвестицій в рамках реалізації Проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ.VI» та Сєвєродонецькою міською радою в особі першого заступника міського голови Олега Кузьмінова.

Сєвєродонецьк – один з трьох районів, які подолали конкурсний відбір для реалізації проектів, спрямованих на створення житла для внутрішньо переміщених осіб шляхом відновлення (реконструкції) існуючих будівель.

Конкурс проводився в рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI», який фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини через Німецький банк розвитку KfW.

Основною метою Проекту є підтримка інфраструктурних заходів в українських громадах з високою часткою ВПО шляхом створення для них житла та ремонту об’єктів соціальної сфери, таких як школи та дитячі садки.

За результатами конкурсу у нашому місті відібрано об’єкт під житло для ВПО - будівля гуртожитку по пр. Космонавтів, 18-а. На його реконструкцію Сєвєродонецьк має отримати майже 12 млн. грн.

Заступник виконавчого директора Українського фонду соціальних інвестицій Олег Овчінніков наголосив: «Український фонд соціальних інвестицій доклав максимум зусиль, щоб переконати наших німецьких партнерів і донорів у необхідності поширити проекти також на Донецьку і Луганську області. Особливо хочу подякувати активним громадам, які не побоялись взяти на себе додаткові обов’язки і підготували ці досить якісні проекти. Це – певна праця, проведення внутрішніх процедур. Я дуже розраховую на тісну плідну співпрацю з боку громад і партнерів з впровадження проектів і позитивний результат».

Перший заступник міського голови Олег Кузьмінов у свою чергу подякував за можливість взяти участь у цьому проекті: «Ми дуже раді, що відібрали наш проект, тому що питання переселенців для міста Сєверодонецька стоїть особливо гостро, як і питання інвестицій. Сподіваємося на подальшу участь. Ми готові до будь-яких проектів на благо сєвєродонецької громади».

Завдяки перемозі проекту створення житла для ВПО громада має право обрати ще один об’єкт соціальної інфраструктури. Так, для відновлення/ремонту за рахунок коштів гранту Уряду Німеччини з метою створення додаткових 60 місць буде реконструйовано заклад соціальної інфраструктури - ДНЗ (ясла-садок) № 11 «Світлячок»,  вул. Енергетиків, 28-а. Впровадження також передбачає підписання Меморандуму про співпрацю.

«Затверджений ДНЗ №11 розташований у «старій» частині міста, де існує попит на місця у дитсадках. На його відновлення місто має отримати 12 млн. грн. Завдяки спільній роботі керівництва міської ради, Департаменту економічного розвитку і управління житлово-комунального господарства та активному супроводу ними проектів, до Сєвєродонецька буде залучено понад 20 млн. грн. інвестицій», - підкреслив перший заступник міського голови Олег Кузьмінов.