У Сєвєродонецьку відбулася нарада щодо відкриття дитячих садків

21-05-2020

21 травня в.о. міського голови Сєвєродонецька Вячеслав Ткачук та профільний заступник міського голови Ірина Степаненко провели нараду стосовно відкриття після карантину дитячих садків, яке має відбутися 25 травня.

Під час наради було надано доручення визначитися з тим, які дитячі садки не будуть відкриті у понеділок у зв’язку з ремонтами, які відбуваються у будівлях (це реконструкція протипожежних систем). Тож, є ймовірність, що не будуть відкриті дитячі садки №№ 10, 11, 14 та 19. Проте, чи так це, буде вирішуватись 22 травня. Крім того, 22 травня буде визначено, скільки груп буде відкрито у кожному з дитячих садків – це буде з’ясовано після опитування батьків дітей.

Міська рада звертається до батьків з проханням без крайньої потреби не користуватися дитячими садками один-три тижні після їх відкриття, це дозволить виконати усі санітарні обмеження щодо кількості дітей у групах та зменшити інфекційні ризики.

Крім того, треба попередити, що в понеділок (і в подальші дні) буде застосовуватися жорсткий ранішній контроль – при підвищеній температурі, нежитю, кашлі, висипу, проносі діти прийматися до дитячих закладів не будуть. А ось обмежень дітей у спілкування з іншими дітьми у групі застосовуватися не будуть.

Лише в 5 з 16 дитячих садків Сєвєродонецка на сьогодні маються ізолятори з окремим входом, як того будуть ймовірно вимагати нормативні документи МОЗ, проте в усіх інших під ізолятори будуть використані приміщення ясельних груп, які також мають окремі виходи. Відділ освіти вже вирішив питання з закупкою засобів індивідуального захисту, разових рушників тощо, які надійдуть у садки у п’ятницю. Безконтактні сертифіковані термометри та антисептики надійдуть у суботу. Договори на поставку овочів, фруктів та молочної продукції у дитячі садки будуть поновлені з 22 травня, 22 травня відбудеться інструктаж медичних сестер дитячих садків лікарями-інфекціоністами, з 25 травня будуть відкликані з відпусток працівники ДНЗ.

Офіційне рішення, яким буде дозволено відкрити дитячі садки 25 травня, буде прийняте на засіданні комісії з ТЕБтаНС Сєвєродонецької міської ради в суботу, 23 травня.