У Сєвєродонецьку відбулося обговорення добровільного приєднання громад

12-11-2018

9 листопада Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Асоціацією міст України провели у нашому місті круглий стіл на тему «Обговорення добровільного приєднання громад до міста Сєвєродонецька».

Програма круглого столу передбачала огляд оновленого перспективного плану формування територій громад Луганської області, який наразі знаходиться на затвердженні в Кабінеті Міністрів, та обговорення учасниками питань, пов’язаних з цим планом, і можливостей внесення змін до нього.

Згідно з цим перспективним планому Луганській області очікується створення 28 ОТГ. З них 22 – вже створено. До складу ОТГ увійшли 93 місцеві ради, що складає 47,8% від загальної кількості. У дев’яти ОТГ перші вибори вже відбулися, ще у восьми – їх проведення заплановано на 23 грудня поточного року. П’ять ОТГ чекають затвердження перспективного плану, для призначення ЦВК перших виборів.

Місто Сєвєродонецьк наразі перебуває на стадії обговорення щодо створення ОТГ.

Від нашого міста участь у обговоренні добровільного приєднання громад до міста Сєвєродонецьк прийняв міський голова Валентин Казаков та представники міськради і громадських об’єднань. Серед них – заступник міського голови Дмитро Лук’янченко, директор департаменту економічного розвитку Андрій Вернер, начальник фінансового управління Марина Багрінцева, депутат міськради Вячеслав Ткачук, голова громадської організації САРГ Віра Попсуй та інші.

На засідання круглого столу були запрошені також і представники Луганської ОДА, сільських та селищних рад Луганської області, зокрема з Борівського, Чабанівки, Єпіфанівки, Смолянинового, Мирної Долини, Сиротиного та Боровеньок.

Учасники оглянули генеральні плани та містобудівну документацію громад своїх населених пунктів та заплановані спільні проекти розвитку в таких сферах як безпека, транспортна інфраструктура і громадський транспорт, охорона здоров’я та інше.

Жвавим було й обговорення питань, пов’язаних з сумісністю генеральних планів, роботою інфраструктури громад, спільних проектів розвитку, вигоди для громад від приєднання, зокрема фінансової.

Зокрема, міський голова Валентин Казаков наголосив присутнім, що місто готове створити об’єднану територіальну громаду і наразі проходять активні консультації та обговорення. Питання залишається за одним з наших найближчих сусідів – Мирнодолинською селищною радою. Всі інші ближні територіальні громади бачать своє майбутнє тільки з Сєвєродонецьком. Валентин Казаков висловив сподівання, що об’єднана територіальна громада буде створена. А присутні депутати з Сєвєродонецька, Мирної долини, Борівського, Чабанівки, Єпіфанівки, Смолянинового, Сиротиного та Боровеньок домовилися провести спільну зустріч та виробити дорожню карту щодо подальших дій.

Робота проводилася спільно усіма учасниками заходу під час фасилітованих обговорень та у групах, які складалися з адмінпрацівників населених пунктів та експертів. Її результатом стало обговорення та створення карти спільних цілей, викликів і можливостей – ідей з їх реалізації.

За інформацією «СВ»