У Сєвєродонецьку відкрили меморіальну дошку Сергію Левченку

29-08-2021

29 серпня в День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України у Сєвєродонецькій школі №10 відкрили меморіальну дошку колишньому учню навчального закладу, солдату 53-ї окремої механізованої бригади Сергію Левченку.

Левченко Сергій Валерійович (15 вересня 1987 — 26 серпня 2018) — солдат Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Народився 1987 року в місті Сєвєродонецьк. Навчався у СЗШ №10, закінчив Сєвєродонецький професійний ліцей; працював на заводі залізобетонних виробів. Після навчання в 169-му навчальному центрі «Десна» проходив військову службу за контрактом протягом майже двох років; солдат, командир бойової машини 1-ї механізованої роти механізованого батальйону 53-ї бригади. Загинув 26 серпня 2018 року поблизу селища Кримське (Новоайдарський район) внаслідок підриву мінно-вибухового пристрою. Тоді ж загинув солдат Олександр Бережанський, ще один захисник України зазнав травмування. 29 серпня 2018 року похований на кладовищі селища Павлоград. Указом Президента України № 411/2018 від 5 грудня 2018 року Сергій Левченко «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкового виконання військового обов'язку» — нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (посмертно). Від обласної влади - відзнакою «За вільну Луганщину» (посмертно). Без Сергія лишилися батьки, дружина та троє дітей — 2009,  2014 та 2018 р.н.

Церемонія відкриття пам’ятної меморіальної дошки Левченку Сергію відбулася за участю керівництва області, міста та військових частин, рідних, побратимів та близьких загиблого, педагогічного та учнівського колективів школи, громадськості. Право відкрити меморіальну дошку надали побратимам.

Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай звернувся до присутніх: «Дуже важко бути на таких заходах. Ми не можемо повернути наших загиблих Героїв, але якщо ми будемо розбудовувати країну та безпосередньо Луганщину, і якщо ми будемо пам’ятати про кожного Героя, який загинув захищаючи Україну – то все це буде не даремно. Дуже би хотілося, щоб ця меморіальна дошка була тут не просто так. Щоб кожен, хто тут навчається, чітко розумів – тут в свій час навчався Герой України на якого потрібно рівнятися та прожити своє життя не даремно».

«Ми сьогодні вшановуємо пам’ять Героя, нашого земляка, який навчався в цій школі та який віддав своє життя за мир, спокій та визволення нашої землі. Дуже символічно, що цю пам’ятну дошку ми відкриваємо саме в тій школі, де він навчався. Адже життя не стоїть на місці. Воно іде вперед. Ми розбудовуємо щасливу і красиву державу. І діти, які навчаються в цій школі, мають пам’ятати якою ціною дається ця розбудова. Слава Героям! Слава Україні!», - додав керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк.

Про Левченка Сергія було сказано багато теплих слів рідними, близькими та побратимами загиблого Героя.

Керівництво області, міста, військових частин, близькі, побратими, учні і викладачі навчального закладу схилили голови перед світлою пам’яттю «Захиснику Вітчизни» Сергія Левченка та поклали квіти до Меморіальної дошки.

Средняя: 4.7 (3 оценок)