У Сєвєродонецьку вшанували Великого Кобзаря

09-03-2021

9 березня у Сєвєродонецьку з нагоди 207-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку.

В заході прийняли участь керівництво області і міста та громадськість.

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай наголосив: «Сьогодні ми відзначаємо 207-му річницю від дня народження Великого Кобзаря, великого сина України – Тараса Григоровича Шевченка. Пройшло два століття, а ми пам’ятаємо та шануємо його, адже його життя – це приклад боротьби за волю, приклад служіння власному народові. Зараз його поезія є актуальна ніж будь-коли до цього, оскільки ми існуємо в умовах російської агресії. Кожне слово Кобзаря надихає на боротьбу з агресором. Тарас Григорович мріяв про те, щоби українська нація була вільною, освіченою, культурною та цивілізованою. Тож давайте зробимо все можливе для того, щоб виконати те, що заповів нам Тарас Шевченко, а саме: об’єднати Україну і припинити розбрат. Саме тоді, за словами Кобзаря, «І оживе добра слава, слава України!»

Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк також звернувся до присутніх: «Сьогодні ми святкуємо День народження нашого видатного Кобзаря – Тараса Шевченка, який своє творчістю започаткував оновлення української нації та надихає нас на встановлення української держави. Нехай Кобзареве слово завжди єднає всіх нас, незалежно від поглядів і переконань, задля щасливого майбутнього України та її народу. Зі святом вас!»

Потім учасники заходу доєдналися до читання вголос уривку вірша Тараса Шевченка «До Основ’яненка» та поклали квіти до погруддя великого Кобзаря.