УВАГА!!! Маніфест проти домашнього насильства

24-11-2021

Акція «16 днів проти насильства» проводиться щороку в усіх країнах. Вона починається 25 листопада, з Міжнародного дня ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня, Дня прав людини. Кампанія консолідує людей та організації в усьому світі та закликає до запобігання та викорінення насильства щодо жінок та дівчат.

Цього року у день старту кампанії, 25 листопада, Сєвєродонецьк разом з 29 містами-учасниками проєкту Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення UNFPA в Україні «Міста і громади, вільні від домашнього насильства»  (Авангард, Біла Церква, Вінниця, Дніпро, Добропілля, Запоріжжя, Калуш, Київ, Костянтинівка, Кропивницький, Краматорськ, Кременчук, Лубни, Львів, Маріуполь, Мелітополь, Миколаїв, Одеса, Покровськ, Полтава, Рокитне, Старокостянтинів, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хорошів, Хотин, Черкаси) проводить символічний захід - створення унікального маніфесту проти домашнього насильства.

25 листопада з 13:00 до 17:00 (початок о 13:00) на площі Миру (на бульварі Дружби Народів навпроти будівлі Сєвєродонецької міської ВЦА) буде встановлено помаранчевий банер, на якому усі бажаючі перехожі матимуть можливість написати свої меседжі проти домашнього насильства, побажання постраждалим і заклики щодо викорінення проблеми.

Написані слова будуть використані для створення соціальної реклами у місті. Тобто фактично, самі містяни будуть творцями майбутньої зовнішньої соціальної реклами проти домашнього насильства у своєму місті.

Учасники(-ці) заходу отримають тематичні інформаційні матеріали та матимуть змогу зробити світлину для своїх соціальних мереж на фоні банеру і опублікувати фото з хештегом #Сєвєродонецьк_проти_насильства.

26 листопада Представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення UNFPA в Україні буде проведено розіграш серед усіх опублікованих дописів, три переможці з кожного міста отримають пакунок із брендованою продукцією кампанії.

Основними завданнями акції  «16 днів проти насильства» є:

• привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України у питаннях попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

16-денний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.