Відбулось громадське обговорення реалізації в м. Сєвєродонецьку проектів у рамках інвестиційної програми «НАДЗВИЧАЙНА КРЕДИТНА ПРОГРАМА ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ»

22-11-2018

21 листопада відбулося громадське обговорення семи проектів, які Сєвєродонецька міська рада може запропонувати до участі у третьому пулі проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», що фінансується за кошти Європейського інвестиційного банку. Про мету і кошторисну вартість цих проектів доповів присутнім директор Департаменту економічного розвитку міськради Андрій Ігорович Вернер.

Зокрема було зазначено, що реалізація проекту «Капітальний ремонт каналізаційного колектора Д 500 мм по вул. Вілєсова - вул. Науки потужністю 433 п. м» кошторисною вартістю 4 336,14 тис. грн. дозволить забезпечити безперебійне відведення стічних господарсько-побутових вод від житлової забудови мікрорайонів № 72, 73, 75, 76, в яких мешкає більше 8 тис. городян.

Проект «Відновлення гідрологічного і санітарного стану р. Борова з реконструкцією існуючої водозливної греблі» (кошторисна вартість 23 515,06 тис. грн.) має оздоровити довкілля. До того ж, саме з Борової підживлювалося раніше озеро Паркове, тому реалізація проекту щодо ріки дозволить вдихнути нове життя і в озеро.

Проект «Капітальний ремонт басейну та підсобних приміщень ДЮСШ № 1, розташованого за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Гоголя, 37» (кошторисна вартість 3 789,62 тис. грн.) передбачає ремонт приміщення і чаші басейну, підсобок, мережі вентиляції, опалення, електропостачання, каналізації. І все це для створення належних умов для спортивного розвитку юних, збільшення кількості учнів, які опанують тут навички плавання і поводження на воді, оздоровлення дітей і дорослих, підвищення привабливості міста.

Ще чотири проекти спрямовані на доведення до ладу доріг. Проект «Поточний та середній ремонт дороги по просп. Гвардійському в м. Сєвєродонецьк» (кошторисна вартість 36 542,35 тис. грн.) передбачає ремонт дорожнього покриття та приведення проспекту до європейського рівня. Така ж мета – європейський рівень, але вже у промисловій зоні – і у проекту «Поточний та середній ремонт дороги по вул. Ліщини в м. Сєвєродонецьк» (кошторисна вартість 38 842,24 тис. грн.). Завданням проекту «Поточний та середній ремонт дороги по вул. Промислова в м. Сєвєродонецьк» (кошторисна вартість 23 407,41 тис. грн.) є підвищення рівня безпеки дорожнього руху і поліпшення соціально-економічного розвитку цілого регіону (насамперед «трикутника» Сєвєродонецьк – Лисичанськ – Рубіжне).

Проект «Поточний та середній ремонт дороги по вул. Синецькій в м. Сєвєродонецьк» (кошторисна вартість 21 138,16 тис. грн.) покликаний створити комфортні та безпечні умови для пересування жителів міст Сєвєродонецька (який включає і селище Синецький) і Лисичанська на транспортних засобах загального користування та власних, а також забезпечити сприятливі умови для руху вантажівок.

Нагадаємо, що з десяти раніше наданих проектів дев’ять реалізуються 2018 року.

Оскільки ж міська рада має надати згоду на участь у згаданій кредитній програмі, то за результатами обговорення присутні одностайно прийняли рішення доручити Департаменту економічного розвитку підготувати відповідний проект рішення сесії міської ради і винести його на сесію.