Відбулось засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, з питань легалізації зайнятості та оплати праці населення

18-07-2018

17 липня у міськраді під головуванням заступника міського голови Інни Фесенко відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, з питань легалізації зайнятості та оплати праці населення.

В роботі комісії взяли участь представники міського УПФ України, міського ВДВС Головного територіального управління юстиції у Луганській області, міського центру зайнятості, Департаменту економічного розвитку міської ради, УПтаСЗН міської ради, Головного управління Держпраці у Луганській області, ВД ФССНВ.

Одним з нагальних питань, які розглядалися на комісії, було питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках міста.

На засідання було запрошено 12 керівників і головних бухгалтерів підприємств міста, в т.ч. керівника найбільшого в місті підприємства-боржника ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ АЗОТ» (на засідання комісії не з’явився).

Крім того, запрошено керівництво 9 підприємств, які, за даними міського управління Пенсійного фонду України, у березні 2018 року нараховували заробітну плату працівникам нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати. Представником міського УПФ України надано роз’яснення щодо прямої залежності розміру коефіцієнтів заробітної плати від фактично отримуваної заробітної плати помісячно, та необхідності уникнення нарахувань, нижче встановленого законодавством рівня заробітної плати.

Керівники підприємств надали пояснення щодо виявлених порушень та взяли зобов’язання у подальшому дотримуватись вимог законодавства.

Також до відома керівників підприємств міста було доведено щодо необхідності легального оформлення трудових відносин з найманими працівниками та відповідальності у разі порушення умов чинного трудового законодавства.

Заступник міського голови Інна Фесенко підвела підсумки обговорених питань і надала відповідні доручення в тому числі про вжиття заходів для погашення боргів в найкоротший термін. Інна Валентинівна зазначила, що з метою соціального захисту працюючих громадян, роботодавці повинні усвідомлювати свою відповідальність перед законом та перед працівниками, і в подальшому дотримуватися вимог чинного законодавства в оплаті праці, своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, з урахуванням підвищення її мінімального рівня.

Управління праці та соціального захисту
Сєвєродонецької міської ради

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю
Сєвєродонецької міської ради