Відбулося засідання міської Координаційної групи з забезпечення сприяння діяльності відділу ведення Держреєстру виборців

14-01-2019

Минулого тижня відбулось засідання міської Координаційної групи з забезпечення сприяння діяльності відділу ведення Держреєстру виборців під головуванням керуючого справами виконкому Юрія Журби.

До складу Координаційної групи входять зокрема представники Сєвєродонецького МВ УДМС України в Луганські області, Луганського та Сєвєродонецького міськвідділів ДРАЦСів, УПтаСЗН, Терцентру, УОЗ, міського суду, Сиротинської та Борівської селищних рад, працівники окремих підрозділів міськради.

Під час засідання було підбито підсумки роботи у 2018 році та обговорено основні етапи підготовчої роботи з виготовлення списків виборців для проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Начальник відділу ВДРВ, секретар Координаційної групи Олена Ткачова доповіла: «У межах періодичних поновлень було заведено та опрацьовано 13267 відомостей, у тому числі: включено до Реєстру 642 18-ти річних; виконано 9367 перереєстрацій, внесено 1197 змін в ідентифікаційні персональні дані (прізвища, дати та місця народження); виключено зі складу виборців 2757 померлих та 10 недієздатних. У звітному році було здійснено перевірку своєчасного встановлення статусу «нездатний пересуватись самостійно»: 196 виборцям було підтверджено необхідність встановлення статусу «НСП» - статус встановлений. Тут треба зауважити, що саме цей статус визначає реалізацію права голосу вдома».

Наступними розглянули етапи підготовчої роботи з виготовлення списків виборців для проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. Головними завданнями зокрема визначено забезпечення дільничних комісій якісними, повними, достовірними списками.

«Для цього необхідно розпочати з підготовки адресного регістра системи, а саме перевірити «порожні» будинки у населених пунктах селищних рад, з’ясувати, чи немає серед них зруйнованих або виведених з житлового фонду. Також потрібно  перевірити своєчасність встановлення статусу нездатності пересуватись самостійно, наголосила Олена Ткачова. - Слабким місцем на даний час є люди без певного місця проживання, особливо після скасування інституту тимчасового перебування. Тому Управлінню праці та соціального захисту населення доведеться перевірити інформацію про виборців, які значаться за юридичною адресою закладу, переконатися, що все відповідає дійсності. Наше завдання - якісно обробити всі дані та здійснити своєчасно поновлення».

В одному з організаційних питань наголошено на Календарному плані основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 марта 2019 року, затвердженому Постановою ЦВК від 20 грудня 2018 року №250, відповідно з яким зміниться графік подачі відомостей.

Голова Координаційної групи звернувся до членів групи: «Всім відповідальним за подачу відомостей поновлення до відділу Держреєстру виборців з максимальною відповідальністю поставитися до підготовки та передачі форм. При формуванні відомостей періодичного поновлення до відділу Державного реєстру виборців продовжувати чітко дотримуватися форм і термінів, визначених чинним законодавством».