Відкриття оновленої амбулаторії №1

13-12-2018

13 грудня відбулося урочисте відкриття першої оновленої амбулаторії Сєверодонецького Центру первинної медико-санітарної допомоги (колишня поліклініка СПЗ). Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Реформа охорони здоров'я на Сході» Сєвєродонецькою міською радою за підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

У відкритті взяли участь міський голова Валентин Казаков, заступник міського голови Інна Фесенко, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Ольга Лішик, головний лікар Сєверодонецького Центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Чорний, міжнародні та місцеві експерти проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), медичні працівники і громадськість.

«Ми давно співпрацюємо з американським Агентством USAID, яке спрямовує свою діяльність на покращення медико-санітарного обслуговування населення. Вони самі не так давно у своїй країні пройшли реформування і вже мають досвід роботи. Тому сьогодні ми презентуємо, як можна інформаційно і організаційно покращити структуру первинної медичної допомоги населенню», - зазначив Валентин Казаков.

Слова подяки партнерам та реалізаторам проекту під час заходу висловив також Ігор Чорний. Зокрема, він зазначив, що дуже вдячний представникам Сєвєродонецької міської ради, міжнародним та місцевим експертам проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II) за фінансування та проведення реформування надання первинної медичної допомоги в нашому місті. За його словами, в рамках зазначеного проекту була проведена велика робота: ремонт перших поверхів трьох амбулаторій Центру (вул. Курчатова, 36; вул. Федоренка, 16б; вул. Сметаніна, 5), оснащення автоматизованих робочих місць, меблювання кабінетів сімейних лікарів, навчання медичних працівників з метою покрашення та пришвидшення надання медичної допомоги на первинному рівні, а також перетворення реєстратури.

«І все це без відриву від основної щоденної роботи медичних працівників, за що їм особлива вдячність, – зазначив головний лікар Сєверодонецького Центру первинної медико-санітарної допомоги. – Попереду у нас великий обсяг роботи, який вимагатиме додаткових зусиль з боку наших працівників, але в перспективі, все це призведе до покращення сервісу, рівня та якості надання медичних послуг».

За доброю традицією під час урочистого заходу відбулося символічне перерізання стрічки, після чого всі присутні оглянули оновлене приміщення амбулаторії та спостерігали, як проводиться автоматизований прийом. Разом з пацієнтами пройшли до реєстратури, де відбувся запис на первинний прийом, а потім до оновленого сучасного кабінету сімейного лікаря.

Поки триває обстеження, медсестра вносить дані про пацієнта в електронну медичну інформаційну систему, висновки та призначення лікаря. Таким чином, у пацієнта з’явиляється електронна медкартка, в якій відтепер будуть зберігатися персональна інформація, історія відвідувань, результати діагностики, аналізів та інші медичні записи.

Розробник системи – компанія «Емсімед». Під час заходу її представники гарантували надійний захист інформації, річну підтримку впровадженого електронного продукту, а також налаштування онлайн-запису на прийом до лікаря з січня 2019 року, а в перспективі – доступ пацієнта до особистого кабінету, в тому числі через мобільний додаток.

Відкриття оновленої амбулаторії є складовою багатогранного проекту, який реалізується на принципах партнерства та співфінансування. Загальна сума проекту склала 249 тис. доларів США.

За словами керівника експертної групи проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II) Майї Гоголадзе, проект складається з декількох етапів технічної підтримки. В першу чергу, це комп’ютеризація та автоматизація процесу надання послуг первинної медичної допомоги і навчання медичного персоналу Сєверодонецького Центру первинної медико-санітарної допомоги роботі з новою медичною інформаційною системою. Другий етап – проведення поточних ремонтних робіт в трьох міських амбулаторіях. Зокрема, оновлення кабінетів, в яких здійснюється прийом сімейними лікарями, реконструкція зони реєстратури на засадах концепції, спрямованої на задоволення потреб пацієнтів, оновлення зовнішніх фасадів приміщень, в яких розташовані амбулаторії тощо.

Також у рамках проекту проведено навчання менеджерів, лікарів, медичних сестер і фахівців реєстратури під час дводенних тренінгів з питань реформування первинної медичної ланки.