Відкриття ювілейної виставки Бориса Романова

21-01-2019

18 січня у Сєвєродонецькій галереї мистецтв відбулося урочисте відкриття ювілейної виставки члена Національної спілки художників України Бориса Миколайовича Романова.

На виставці була представлена велика кількість графічних робіт Бориса Романова, виконаних у техніках акварель і пастель, а також гравюри - на пластиці та на лінолеумі.

Борис Миколайович Романов народився 13 січня 1949 року в місті Дружківка (Донецька обл.). У 1972 році закінчив Харківський художньо-промисловий інститут, відділення графічного дизайну. Після закінчення інституту він переїжджає до Сєвєродонецька, де до 2010 року працює за фахом - художник-дизайнер на Сєвєродонецькому об'єднанні «АЗОТ». Одночасно з 1986 року Борис Миколайович займається гравюрою, графікою і мініатюрою.

Сьогодні в арсеналі художника налічується понад 400 екслібрисів. Борис Романов - учасник понад 30 міжнародних виставок, лауреат, дипломант конкурсів книжкового знака.

Твори Бориса Миколайовича Романова зберігаються у фондах Національного музею Т.Г. Шевченка, Музею книги і друкарства, Музею гетьманства та Національному музею літератури (м.Київ), Музею Т.Г. Шевченка у Пекіні, Міжнародного центру екслібриса (Сент-Ніклас, Бельгія), Брунейського музею графічного мистецтва (Італія), фондах Луганського, Донецького та Дружківського художніх музеях, Музею «Кобзаря» у Черкасах, а також в приватних колекціях України, США, Канади, Іспанії, Франції, Італії, Бельгії, Німеччини, Польщі, Латвії, Литви, Казахстану, РФ.

В 2017 році світ побачила книга «Мій Шевченко – екслібриси Бориса Романова». В мініатюрних композиціях художник відтворив цілу віху з життя Тараса Григоровича Шевченка.

Роботи Бориса Миколайовича захоплюють своєю виразністю, чіткою композицією, витонченістю і поетичністю. У творчості митця окрім переплетіння традиційного зображення сторінок життя Кобзаря, образів його поетичних і літературних героїв, розкрито історичні події минулого і сучасного України. Високопрофесійні, з любов’ю виконані роботи, автор часто супроводжує словами Кобзаря, використовує такі атрибути поета, як книжка і перо та інші.

На відкриття виставки завітала велика кількість сєвєродончан та мешканців області, які цікавляться культурним життям та шанують творчість Бориса Романова.

Від Сєвєродонецької міської ради привітав ювіляра в.о. міського голови Вячеслав Ткачук: «Мені дуже приємно, що в нашому рідному місті творить така видатна Людина та Митець! Ви своєю творчістю, шановний Борисе Миколайовичу прославляєте Сєвєродонецьк по всій Україні та за її межами. Ваша сумлінна праця, завзята енергійність, неймовірна творчість надихають на добрі справи, змушують задуматися про важливі речі у нашому житті. Бажаю Вам міцного здоров'я, родинного благополуччя, сили і завзяття, невичерпного джерела енергії, новаторських ідей, свіжого погляду, вірних соратників та творчих здобутків на ниві українського мистецтва».

Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю