Вітання в.о. міського голови В.П. Ткачука з Днем Соборності України

22-01-2019

Шановні сєвєродончани та гості міста!

Щиро вітаю вас з великим державним святом – Днем Соборності України!

Українці протягом століть мріяли про незалежну єдину соборну державу, про те, щоб усі етнічні землі, в різні часи поділені між різними імперіями, нарешті об’єдналися в єдине ціле.

Реалізувати це об’єднання вдалося під час національної революції 1917-1921 років, коли на уламках Російської та Австро-Угорської імперій утворилися дві незалежні держави – Українська Народна Республіка і Західно-Українська Народна республіка.

Саме Акт злуки цих двох держав, урочисто проголошений 22 січня 1919 року в Києві на Софійському майдані, ми вшановуємо як День Соборності України.

Сьогодні тема соборності, єдності нашого народу знову актуальна як ніколи. Протягом останніх років десятки тисяч воїнів, сотні тисяч волонтерів, мільйони громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності України. Ще ніколи День Соборності не був таким великим, вистражданим і заслуженим святом, як в останні роки.

Окупація Російською Федерацією частки Луганської та Донецької області, Автономної Республіки Крим підтверджують, що і сьогодні наш північний сусід ніяк не бажає, аби ми жили в єдиній соборній європейській Українській державі. Проте жодна сила не розколе громадян України на ворогуючі табори, бо «соборність» саме означає добровільне єднання людей на засадах свободи, демократії та взаємоповаги. Нікому не вдасться знищити наш дух, наше прагнення волі, Європейського вибору, кращого життя без чиїхось коректив і умов. Для кожного жителя України настав час усвідомити себе повноцінним господарем держави – громадянином-захисником, вимогливим до влади, втім, непасивним у своїх очікуваннях, а діяльним для власного добробуту та добробуту народу.

Соборність України – це святий і неперехідний символ єднання нації. У нас одна країна, і є прагнення зробити наші міста та села, їх мешканців щасливими та заможними. Адже всіх нас згуртовує в єдиний народ наша незалежна Україна. І особливо тепер нам потрібно про це пам’ятати.

День Соборності – це нагадування для всіх громадян України про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, а сила народу – в єдності людей.

Дозвольте побажати усім вам здоров’я та благополуччя, миру й добробуту, мудрості і чуття єдиної родини. Нехай розум, воля та любов до Сєвєродонецька згуртовують нас в усіх справах – і у боротьбі з агресором, і у розбудові соборної демократичної України! Бо в єдності – наша сила!

Тільки разом ми непереможні! Слава Україні!

З повагою,

в.о. міського голови В.П. Ткачук