В.о. міського голови Ігор Слєсарєв зустрівся з представниками Світового банку

13-09-2018

12 вересня  в.о. міського голови Ігор Слєсарєв зустрівся з представниками Світового банку – керівником групи та головним спеціалістом з питань соціального розвитку Холлі Беннер, старшим спеціалістом з питань соціального розвитку Лорою І. Бейлі та консультантом з питань соціального розвитку Олександрою Шатирко.

Метою візиту гості озвучили бажання дізнатися про ситуацію у місті у рамках співпраці різних гілок влади, у тому числі обласної та центральної, та про можливість організації семінару по викликам сьогодення та шляхам їх вирішення.

Лора Бейлі розповіла про Світовий банк, його роль у післякризовому відновленні, адже за останні три роки Україна пережила низку гострих політичних, безпекових та економічних проблем, а конфлікт на сході України вплинув не лише на ситуацію на лінії розмежування, а й в цілому на економічний стан України.

«Є фонд і є два напрямки роботи. Перший – це грант, що видається через Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО. У рамках фонду будуть реалізовуватися проекти спільно з органами місцевого самоврядування. Другий напрямок – це різнобічний трастовий фонд, мета якого підвищити співпрацю різний гілок влади у діяльності, що спрямована на економічний розвиток. У рамках цієї частини будуть організовані зустрічі та семінари. Ми приїхали дізнатися ваше бачення місцевих проблем, і що ви робите для їх вирішення», - зазначила Лора Бейлі.

В.о. міського голови Ігор Слєсарєв ознайомив представників Світового банку з соціально-політичною ситуацією у місті та області, з питанням щодо внутрішньо переміщених осіб і з їх нагальними проблемами: забезпечення житлом та робочими місцями, зі співпрацею міської влади з міжнародними організаціями та з пропозиціями щодо економічного та соціального розвитку міста та регіону в цілому.

«Воєнний конфлікт вкрай негативно впливає на економічний потенціал міста та регіону. Розрив економічних зв’язків з Росією змушує наші підприємства шукати нові ринки збуту продукції. Для вирішення цієї проблеми держава повинна зробити Донбас майданчиком для організації економічних процесів. Необхідно якнайшвидше розбудовувати промисловість з напрямком на розвиток внутрішнього ринку, наприклад, будівництво сміттєпереробних підприємств, асфальтних заводів, підприємств з ремонту доріг, компаній з будівництва житла тощо. Розбудову економіки треба починати з будівництва об’єктів соціальної інфраструктури, передусім, житла, будівництва нових доріг, стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу. Якби держава надала податкові пільги та пільгове кредитування для малого й середнього бізнесу, я впевнений, що наші підприємці скористалися б цією можливістю, і це б стало запорукою розвитку бізнесу і створенню нових робочих місць», - розповів Ігор Слєсарєв.

Учасники зустрічі подякували за змістовний діалог та відзначили важливість обговореного у рамках подальшої співпраці.

Відділ внутрішньої політки та зв'язків з громадськістю міської ради