Вшанування Захисників України у Сєвєродонецьку

12-10-2018

12 жовтня, напередодні відзначення Дня захисника України, відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника генерал-майору Національної Гвардії України Олександру Радієвському та вшанування тих, хто віддав життя за рідну землю і своєю мужністю та відвагою дають приклад кожному, як потрібно любити Україну.

Пам’ять загиблих героїв, які мужньо захищали суверенітет рідної країни, прийшли вшанувати заступник голови Луганської ОДА Ольга Лішик, в.о. міського голови Інна Фесенко, перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв, секретар міської ради Ельвіна Марініч, заступник міського голови Володимир Прядка, керуючий справами виконкому Юрій Журба, депутати міської ради, члени виконкому, працівники виконавчих органів міськради, комунальних підприємств міста, державних структур, військові та ветерани Збройних сил України, громадські діячі та містяни.

З промовою виступила заступник голови ЛОДА Ольга Лішик: «Щиро вітаю вас з прийдешнім святом Захисника України, Дня Українського козацтва, зі святом Пресвятої Богородиці і 100-річчям української повстанської армії! Сьогодні Україна відроджує своє історичне минуле для того, щоб справдити сьогодення. Україна поступово набирає своєї історичної правди. І буквально вчора ми отримали з вами ще одне підтвердження того, що ми, український народ, маємо право на свою автокефальну православну церкву, і це перемога Президента, це перемога наших дипломатів, це перемога всіх нас. Низький уклін нашим героям, яких сьогодні з нами немає, але вони сьогодні з нами, дивляться з неба на нас, як нагадування того, що все повинно бути не задарма. Життя – це дуже цінно».

Звернувся до присутніх і перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв: «Сьогодні, у переддень свята Дня захисника України, ми віддаємо данину шани й поваги всім тим, хто поставив інтереси України та її державності вище за власне життя, за добробут і благополуччя своїх рідних і близьких.

Ми схиляємо голову перед тими, хто довів високе звання Захисника України власною кров’ю, і доземно вклоняймось тим, хто заплатив за це власним життям. Ми вшановуємо міцність духу всіх наших славних предків, і пишаймось хоробрістю сучасних наших героїв – захисників української землі.

Обов’язок кожного з нас завжди пам’ятати про всіх наших героїв: про Олександра Радієвського, про всіх інших, котрі віддали власне життя, захищаючи Україну. І ми не маємо права забувати про їх осиротілі родини, про тих, хто вижив і потребує нашої з вами уваги та допомоги.

Від імені народного депутата України Сергія Шахова, міського голови Валентина Казакова та від себе особисто щиро вітаю всіх, хто має велику честь носити горде звання Захисника України! Усім нашим Захисникам – міцного здоров’я, щасливого та мирного майбутнього!»

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх героїв, які віддали своє життя за Україну.

Надалі відбулося покладання квітів до пам’ятника Олександру Радієвському.

Довідка. День захисника України - державне свято, відзначається 14 жовтня. Встановлене Президентом України в 2014 році з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості, з 2015 року є неробочим днем. 14 жовтня також відзначається велике православне свято - Покрова Пресвятої Богородиці. Запорізькі козаки шанували цей день, оскільки вважали Богородицю своєю заступницею та покровителькою. Тому 14 жовтня також відзначається День українського козацтва.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міськради

Средняя: 5 (10 оценок)