Я іду по світу в вишиванці, я українець і я пишаюсь цим! (оновлено)

16-05-2019

16 травня сєвєродончани відзначали День вишиванки. Найвидовишним заходом стала святкова хода вишиванок. В цей день містяни об'єдналися в одній ідеї і показали свою самобутність, автентичність. Від площі Миру до міського Палацу культури рушила вишиванкова хода.

На площі біля міського Палацу культури на всіх чекала святкова тематична програма, флешмоб, безкоштовні майстер-класи з вишивки від майстринь клубу «Червона ниточка», виставка вишиванок та рушників.

16 травня в Україні традиційно святкується День вишиванки. Для багатьох українців вона вже давно перестала бути тільки модним та красивим аксесуаром гардеробу, вона стала одним із символів самої держави.

Саме в її квітучих і різнобарвних вишивках відображається надбання всього нашого народу, його історія та традиції, тяжкі часи становлення українців як нації.

Тож сєвєродончани виказали свою повагу й вшанували українську вишиванку святковою ходою – «А я іду по світу в вишиванці. Я – українець! І пишаюсь цим!».

Усі бажаючи городяни, вбрані у вишиванки, пройшли від площі Миру до міського Палацу культури, де на учасників ходи чекав святковий концерт.

На його початку з вітаннями до присутніх звернулась заступник міського голови Ірина Степаненко: «Вітаю з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури - з Днем вишиванки! Свято вишиванки відрізняє наш народ від усіх інших – це наша національна святиня. Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом. Ця традиція, яку ми пронесли через покоління, жила та буде жити ще багато тисячоліть. Я бажаю усім нам миру, щастя та любові!»

Приєднався до цього поздоровлення і заступник міського голови Григорій Пригеба та запропонував дітям, випустити в небо білих голубів як символ мира, любові, благополуччя і процвітання Сєвєродонецька і всієї України.

Відкрили концертну програму яскравим виступом юні таланти зразкового ансамблю естрадного танцю «Талісман». У тому ж темпоритмі продовжив та не менш вразив танцювальним номером, а також дуже красивими костюмами, колектив сучасної хореографії «Dk-dance». Як завжди приємно здивували усіх поціновувачів бального танцю народний ансамбль «Еврика» зі своєю танцювальною композицією «Василина» та зразковий ансамбль бального танцю «Мрія» з «Барвинковими веселощами».

Особливим подарунком для усіх присутніх стало виконання народних українських пісень давно улюбленим сєвєродончанами вокальним ансамблем народного хору «Надія» і неповторним тріо «Орхідея» із смт. Сиротине. Їх душевне та чуттєве виконання зворушило кожного присутнього, зколихнуло кожен куточок української душі, ще раз нагадало про те, що поважати свою країну – просто, її треба щиро любити. А для цього достатньо шанувати свої традиції, знати і пам`ятати історію, бути вдячним пращурам за збережену та пронесену через століття духовність, культуру, продовжувати через своїх дітей та онуків терпляче плекати и примножувати наші національні здобутки.

Тому, дивлячись сьогодні на сучасних сєвєродончан у вишиванках, з`являється чітке розуміння, що у нас, наших дітей, у Сєвєродонецька та України є майбутнє.

Кликните по изображению для просмотра в полном размере

Средняя: 5 (3 оценок)