Юні сєвєродонецькі художники проходять пленер

06-06-2018

Вихованці Сєвєродонецької дитячої художньої школи проходять щорічну літню пленерну практику.

За словами директора комунального позашкільного закладу Леоніда Шматка більше двохсот маленьких митців Сєвєродонецької дитячої художньої школи у цьому році протягом трьох тижнів проходять пленерну практику - малюють міські пейзажі, архітектурні об’єкти, пам’ятники та інше.

Юні художники з нетерпінням чекають на неї, бо це можливість відпочиваючи більше малювати на природі. Під час практики діти удосконалюють техніку акварельного і пейзажного живопису та графіки, вибираючи цікаві мотиви. Для написання будь-якого пейзажного етюду, навіть короткочасного, потрібно перш за все визначити зацікавлені автора об’єкти зображення і продумати композицію.

Як зазначив Леонід Шматко пленерна практика є важливим елементом в системі професійної підготовки юних митців, їх творчого становлення.

Мета пленерної практики полягає в удосконаленні вмінь художників; закріпленні і поглибленні знань та навичок з таких дисциплін як «Малюнок», «Живопис», «Композиція», «Кольорознавство» і «Перспектива»; вивченні природи, оточуючого середовища як невичерпного джерела реалістичного образотворчого мистецтва; виховуванні у юних художників гармонійного співіснування людини та природи; формуванні спостережливості і бачення краси в природному середовищі.

Виконання пленерних завдань вимагає від маленьких митців вивчення об’єктів природи, окремих предметів (гілки чи стовбуру дерева, квітів, природних чи створених людиною форм, архітектури міста, краєвидів місцевості тощо).

Художник - викладач Віктор Погорілий прокоментував, що на заняттях в студіях учні виконують академічні завдання, а на пленері вони працюють більш творчо, самостійно обирають матеріали, сюжети етюдів. Саме тому роботи виконані під час пленерної практики такі «живі» та цікаві, а час проходження практики необтяжливий та швидкоплинний.

На початку нового навчального року за результатами пленерної практики учнів в приміщенні Сєвєродонецької дитячої художньої школи запланована виставка малюнків. Крім того, найкращі роботи маленьких, але вже талановитих художників Сєвєродонецька надсилаються на всеукраїнські та міжнародні конкурси, де неодноразово займали почесні місця та визнання митців.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міськради