З 01 травня у Сєвєродонецьку дозволили роботу агропродовольчих ринків

30-04-2020

30 квітня під головуванням в.о. міського голови, секретаря міської ради, голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вячеслава Ткачука відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Головне питання, що розглядалось:  Відкриття агропродовольчих ринків, які є операторами ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» на території Сєвєродонецької міської ради.

У засіданні комісії прийняли участь також керівники сєвєродонецьких ринків «Злагода», «Успіх», «Центральний», «Універсальний». Вони висловилися щодо жорстких вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19 при здійсненні торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках.

Перший заступник голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Ольшанський довів до відома присутніх, що за дорученням лідера депутатської групи «Сєвєродончани» Ігоря Буткова були направлені  звернення до КМУ про те, що міська влада разом з керівниками підприємств торгівлі готові забезпечити той рівень безпеки та вимог, який передбачений законодавством. «Ми прекрасно розуміємо що за кожним з вас стоять люди, які сьогодні залишилися без коштів. Для міської влади, для депутатського корпусу, для нашої команди дуже важливо знайти порозуміння з вами. Ми хочемо, щоб ваша справа поновилася у повному обсязі», - зазначив заступник міського голови, начальник ФКМ Олександр Ольшанський.

За результатами доповідей представників Держпродспоживслужби, УОЗ, ДСНС, правоохоронців, відділу торгівлі міської ради та на виконання рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Луганської обласної державної адміністрації від 30.04.2020р. №15, комісія вирішила:

1. Дозволити з 00.01 год. 01 травня 2020р. роботу агропродовольчих ринків міста Сєвєродонецька, які є операторами ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», за умови жорсткого дотримання норм, які передбачені в постанові Головного державного санітарного лікаря України від 27.04.2020р. №14* «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 в місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках».

2. Керівникам ринків вжити заходів щодо приведення торгових місць на агропродовольчих ринках у відповідність до вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 27.04.2020 № 14.

3. Відділу торгівлі та з захисту прав споживачів міської ради та Сєвєродонецькому міському управлінню Держпродспоживслужби в Луганській області забезпечити виконання заходів, які передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020р. №313 «Про внесення змін до  постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020р. №211» а саме:

- проведення щоденних позапланових перевірок за дотриманням агропродовольчими ринками протиепідемічних вимог до діяльності агропродовольчих ринків на території Сєвєродонецької міської ради, встановлених головним державним санітарним лікарем України;

- присутність не менш як двох інспекторів на агропродовольчому ринку міста Сєвєродонецька протягом усього часу його роботи та проведення ними позапланових перевірок, зазначених в абзаці другому цього пункту.

- організувати та провести роботу з суб’єктами господарської діяльності щодо приведення торгових місць на агропродовольчих ринках у відповідність до вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 27.04.2020 № 14.

*Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 27.04.2020 № 14, якою встановлено вимоги щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19 при здійсненні торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках, а саме:

1) наявність реєстрації агропродовольчого ринку, як оператору ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;

2) допуск працівників агропродовольчого ринку, продавців і відвідувачів на територію агропродовольчого ринку здійснювати виключно за наявності вдягнутої медичної маски (у тому числі виготовленої самостійно) або респіратора та проходження безконтактного температурного скринінгу;

3) наявність на кожному вході (в’їзді) на територію агропродовольчого ринку диспенсерів з антисептиком;

4) кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території агропродовольчого ринку, не повинна перевищувати кількості, з розрахунку один покупець на 10 метрів квадратних торгівельної площі ринку;

5) відстань від між робочими місцями продавців складає не менше трьох метрів, місця торгівлі обладнанні захисними екранами між продавцями і покупцями із плівки або пластику;

6) проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торгівельні місця – в кінці кожного робочого дня;

7) відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до агропродовольчого ринку території;

8) забезпечення постійного інформування         відвідувачів агропродовольчого ринку щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватись та щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19;

9) агропродовольчим ринком забезпечується контроль за дотриманням вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19 та оперативне усунення порушень.